32 Haftalık Gebelik Kaç Aylık Oluyor? 32 Hafta Bebek Ultrason Görüntüsü

Hamilelikte hafta hafta bebekte çeşitli değişimler gerçekleşir. Peki 32 haftalık hamilelik döneminde bebek kilosu, boyu ne kadar olur, 32 haftalık gebelik kaç

Hamilelikte hafta hafta bebekte çeşitli değişimler gerçekleşir. Peki 32 haftalık hamilelik döneminde bebek kilosu, boyu ne kadar olur, 32 haftalık gebelik kaç aylıktır? İşte bu konuda Kadın Doğum Doktorlarının verdikleri bilgiler;

32 Haftalık Gebelikte Bebeğin Boyu ve Kilosu Ne Kadar Olmalıdır? Kadın Doğum Doktoru Cem Fıçıcıoğlu Anlatıyor

32 haftalık gebelikte bebeğin kilosu 1800 gramdır. Boyu ise 42 cm’dir.

32 Haftalık Hamilelikte Bebeğin Gelişimi Nasıldır? Kadın Doğum Doktorları Anlatıyor

 1. 32 haftalık hamilelikte bebeğin bütün organları gelişmiştir. Büyümesi beklenen bebektir. Yeni bir organ gelişimi veya oluşumu beklenemez.
 2. Hamilelikte 32. haftada artık bebeğin kaşları ve tırnakları çıkmış olur ve saçları belirgin olmaya başlar.
 3. Gebeliğin 32. Haftasında bebeğin rengi açılmaya başlar ve kırmızılıktan çıkıp daha açık bir renge dönüşür.
 4. Gebeliğin 32. haftasında bebekteki ayak tırnakları da uzamaya devam etmektedir.
 5. Bu haftada bebeğin göz bebekleri ışığa duyarlı hale gelir. Bebek artık parlak ve koyu ışığı seçebilmekte ve ayırt edebilmektedir.
 6. Gebeliğin 32. Haftasında bebekteki beyinsel ve sinirsel yapılar gelişmektedir. Bundan dolayı süt, yoğurt, peynir, badem, balık ve yeşil yapraklı bitkiler gibi kalsiyum oranı yüksek gıdaların tüketimine özen gösterilmelidir.
 7. Hamilelikte 32. Haftada bebeğin cilt altı yağ dokusu artmaya devam eder ve buna bağlı olarak bebeğin cildi daha düzgün bir hal almaya başlamıştır. Bebeğinizin rengi kırmızıdan pembeye dönmeye başlar. Artık cilt yapısı doğum esnasındaki yapıya çok yaklaşmış bir durumdadır.
 8. 32. hafta itibariyle artık bebeğin bağışıklık sistemi oluşmaya başladı, azda olsa enfeksiyonlarla savaşabilir konumda.
 9. 32. haftada bebeğiniz dışarıdan gelen sesleri net olarak duyuyor, bu nedenle onunla konuşun onu ne kadar çok sevdiğinizi anlatın ve karnınızı okşayarak sevginizi gösterin.
 10. 32 haftalık hamilelikte bebeğin ayak tırnakları, el tırnakları ve saçları mevcut olup, cildi, yumuşamakta ve pürüzsüzleşmektedir. Bebeğinizin tırnakları tamamen gelişti ve parmak uçlarını bile kapladılar.

32 Haftalık Gebelik Kaç Aylık Oluyor?

 1. 32 haftalık gebelik kaç aylıktır? = 7 Aylık 14 günlük gebesiniz.
 2. 32 hafta 1 günlük gebelik kaç aylık oluyor? = 7 Aylık 15 günlük gebesiniz.
 3. 32 hafta 2 günlük gebelik kaç aylık oluyor? = 7 Aylık 16 günlük gebesiniz.
 4. 32 hafta 3 günlük gebelik kaç aylık oluyor? = 7 Aylık 17 günlük gebesiniz.
 5. 32 hafta 4 günlük gebelik kaç aylık oluyor? = 7 Aylık 18 günlük gebesiniz.
 6. 32 hafta 5 günlük gebelik kaç aylık oluyor? = 7 Aylık 19 günlük gebesiniz.
 7. 32 hafta 6 günlük gebelik kaç aylık oluyor? = 7 Aylık 20 günlük gebesiniz.

32 Haftalık Gebelikte Anne Adayında Nasıl Değişimler Yaşanmaktadır?

 1. Hamileliğin 32. Haftasında bebeğinizin ağırlaşmasıyla birlikte vücudunuzdaki diğer organlar da büyüyecek ve nefes darlığı gibi sorunlar yaşamaya başlayacaksınız.
 2. Gebelikte 32.haftada anne adayının karnı ve göğüsleri gittikçe büyümektedir, buna bağlı kambur yürüme, yürüyüşte zorlanma görülebilir.
 3. Gebelikte 32.haftadan sonra mide ve bağırsak sorunlarınız oldukça artacaktır. Bundan dolayı mide yanmalarınızın ve bağırsak sorunlarının sıklıkla yaşanmaması için azar azar, sağlıklı gıdalar yemelisiniz ve meyve tüketimini artırmalısınız.
 4. Gebeliğin 32. haftasında anne adayının bel bölgesindeki baskı artmaktadır. Anne adayı bu bel ağrılarından dolayı uykusuz kalabilir ve hareket etmekte zorluk çekebilir.  Ayrıca vücudun ağırlık merkezi artık değişmiştir. Bu nedenle anne adayının duruşu da değişir ve bundan kaynaklı olarak anne adayının beline fazla yük biner ve anne adayındaki karın kasları da oldukça zayıflar.
 5. Bu dönemde yalancı kasılmalar başlayacağı için anne artık doğum için hazırlıklara başlamalıdır.
 6. Hamilelikte 32. Haftada anne eskisi gibi rahat hareket edemez. Çünkü anne karnındaki bebek artık tüm karın boşluğunu doldurmuş vaziyettedir.

Erkek İsimleri Ve Anlamları En Güzel Erkek Çocuk İsimleri 2018 Listesi Tıklayınız

En Yeni, Modern Kız Bebek İsimleri Ve Anlamları 2017 Tıklayınız

32 Haftalık  Bebeğin Ultrasyon Görüntüsü

 

YORUM YAPIN

 

8 Yorum

 1. Elif

  Meraba menifa hanim benim de aynı 29 haftada şancım oldu. Şimdi 31 +4 günlük hap kullanıyorum .doğum olurmu olursa ne olur bilmiyorum. Ama inş yavrularmizi sağlıklı bir şekilde kucağımiza alırız. ..

 2. Betul

  Benim bebegimde 32 haftasinda ve kilosu 2.300

 3. Menifa

  merhaba ben 32. 2 günlük hamileyim şimdi doğum olursa tehlikelimi 30.hafta kanam oldu dokturum heran doğum olabilir dediler peki sizi ne diyorsunuz bide bebeyimin kilosu 1.400 iyim

 4. ceylan

  Benimkide 32 haftalık bebeğimin kilosu 1.800

 5. Misafir

  Ben 32 hafdaliq hamileyim bebeyin cekisi1 900 q dir normalmi

 6. Sema

  32 haftalik hamileyim 2047 gr bebegimin kilosu sunu solim kilo olarak protein agirlikli yumurta sut tukettim kasar peyniri hurma ceviz yedim ilaclarimi zamaninda aldim yuruyuse onem verdim

 7. Sema

  Ben 32 haftalık hamileyim bebeğin kilosu 1.563 gram acaba kilosunda bir anormallik varmıdır yoksa normali bu mudur

 8. Dilber

  Gelinim 32 hahtalık hamile doktorlar bebegin baçakları 2 hafta geriden gittiğini söylemiş kilosuda 1 300 gram mış gelişmesi için anne hangi gıdalar alması gerekiyor

 
Daha fazla yorum