Bengay Krem Fiyatı Bengay Merhem Kas Gevşetici Yan Etkileri

Bengay cilde sürülerek kullanılan, ağrı kesici, iltihap giderici ve kas gevşetici özellikte bir kremdir. Ağrıyan bölgedeki sinir ve kasları gevşetir, cilde serinlik hissi vererek ağrının geçmesine yardımcı olur.

Bengay cilde sürülerek kullanılan, ağrı kesici, iltihap giderici ve kas gevşetici özellikte bir kremdir. Ağrıyan bölgedeki sinir ve kasları gevşetir, cilde serinlik hissi vererek ağrının geçmesine yardımcı olur. Bengay kremin fiyatı 11,46 TL'dir.

Bengay Krem Ne İşe Yarar?

  1. Bengay krem osteoartrit olarak da bilinen kireçlenme hastalığının geçmesine yardımcı olur.
  2. Bengay krem eklemlerde iltihap yani romatoid artrit tedavisinde fayda sağlamaktadır.
  3. Bengay krem eklemlerin çevresinde meydana gelen iltihap, diğer adıyla periartrit hastalığının geçmesine yardımcı olur.
  4. Bengay krem eklemlerde meydana gelen şişlik (bursit) tedavisinde kullanılabilir.
  5. Bengay krem tendon iltihabı olarak da bilinen tendinit ve tendon kılıfı iltihabı olarak da bilinen tenosinevit gibi romatizmal hastalıkların tedavisinde yardımcı olmaktadır.
  6. Bengay krem vücutta yumuşak dokularda meydana gelen ezilme ve burkulma gibi problemleri iyileştirmektedir.
  7. Bengay krem kas gerginliği, iltihap ve kas ağrısı gibi kas iskelet sistemi hastalıklarını geçirmeye yardımcı olmaktadır.
  8. Bengay krem romatizma, fiziksel darbe ve omuz tutulması gibi sebeplerden meydana gelen ağrıları geçirmek için kullanılır.
  9. Bengay krem beden gücü gerektiren iş yapan kişilerin yaşadığı kas ağrılarını geçirmek için kullanılır.
  10. Bengay krem eklemlere yakın dokularda oluşan iltihap ve kireçlenmeden kaynaklanan ağrıların tedavisinde kullanılır. Bu durumda Bengay hem iltihap giderme etkisi gösterirken hem de ağrı kesici görevi görmektedir.

Bengay Krem Nasıl Kullanılır?

Bengay krem problemli olan bölgeye günlük 2-3 kez uygulanmaktadır. Bu krem rastgele aşırı kullanılmamalıdır.  Bengay krem haricen kullanım içindir, asla yutulmamalıdır. Ayrıca krem sıcak su torbası veya bandaj ile birlikte kullanılmamalıdır.

Bengay kremi ağrılı olan bölgeye ince bir tabaka halinde sürülür ve tamamen emilene kadar yavaşça ovulur. Her uygulama öncesinde alan iyice temizlenmeli, sonrasında krem uygulanmalıdır. Krem sürüldüğünde ilk birkaç saniye ciltta yanma hissi yaşanır. Krem uygulandıktan birkaç dakika sonra da ağrıyı geçirmeye başlar.

Değişik yaş grupları:

Çocuklarda kullanım: Bengay krem 12 yaşından küçük çocuklarda kullanıma uygun değildir.

Yaşlılarda kullanım: Bengay kremin yaşlılar için özel bir kullanımı yoktur.

Hamilelikte Bengay Kullanımı

Hamilelik dönemindeki anne adayları her ilaçta olduğu gibi Bengay ilacını da kullanmadan önce mutlaka doktora veya eczacıya danışmalıdır. Doktor Bengay’ın hamilelik dönemindeki yarar-risk değerlendirmesini yapacak ve ona göre bir yol belirleyecektir. Bengay kullanım döneminde hamile olduğunu fark edenler hemen doktora danışmalıdır.

Emzirirken Bengay Kullanımı

Emzirme dönemindeki anneler Bengay ilacını kullanmadan önce doktora veya eczacıya danışmalıdır. Doktor değerlendirme yaparak kremin kullanılıp kullanılmaması gerektiğini belirleyecektir.

Bengay Kremi Kimler Kullanmamalıdır?

Bengay kremi içerisindeki metil salisilat, mentol gibi maddelerden herhangi birine karşı alerjisi olan kişiler Bengay kremini kullanmamalıdır. 

Cildinde açık yara veya tahriş olanlar Bengay kremi bu bölgelere kullanmamalıdır.

Bengay Yan Etkileri Nelerdir?

Tüm ilaçlar gibi, Bengay’ın içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir. Ancak bunlar herkeste ortaya çıkmaz. Aşağıdakilerden herhangi birini fark ederseniz, hemen doktorunuza bildiriniz veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz: El, ayak, bilek, yüz ve dudakların şişmesi ya da ağız ve boğazın yutmayı ve nefes almayı zorlaştıracak şekilde şişmesi (Anjioödem)

Bunların hepsi ciddi yan etkilerdir. Acil tıbbi müdahale gerekebilir. Ciddi yan etkiler çok seyrek görülür.

Aşağıdakilerden herhangi birini fark ederseniz, doktorunuza söyleyiniz:

Uygulama bölgesi reaksiyonları (içi su toplamış kabarcık, yanma, kızarıklık, tahriş, ağrı, uyuşma, kaşıntı ve döküntü dahil) Bunlar Bengay’ın hafif yan etkileridir

Çok Seyrek Görülen Yan Etkileri: Anjioödem, nefes darlığı (aşırı hassasiyete bağlı), uygulama bölgesi reaksiyonları (içi su toplamış kabarcık, yanma, kızarıklık, tahriş, ağrı, uyuşma, kaşıntı ve döküntü dahil), baş dönmesi, sersemlik, uyku hali, solunumda yavaşlama (bradipne) ve komagibi santral sinirsistemi depresyonu semptomları, bulantı, kusma, karın ağrısı. Eğer bu kullanma talimatında bahsi geçmeyen herhangi bir yan etki ile karşılaşırsanız, doktorunuzu veya eczacınızı bilgilendiriniz.

 

YORUM YAPIN