Çörek Otu Yağı Saç Çıkarır mı, Çörek Otu Yağı Saç Beyazlaması İbrahim Saraçoğlu

Çörek otu yağı ölümden başka bütün derde deva olarak bilinir. Çörek otunun sayısız faydalarından biri de saçları kökten uca besleyip, sağlıklı, güzel ve parlak saçlara kavuşmanızı sağlamaktır. Bu makalemizde çörek otu yağının saça faydaları hakkında bilgiler vereceğiz.  Ayrıca bu yazımızda Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından tarifi verilen çörek otu yağı ile saç beyazlamasını gideren kürü de okuyabilirsiniz.

Çörek Otu Yağının Saça Faydaları

  1. Çörek otu yağı %35 bitkisel yağ, %20 protein, %35 karbonhidrat içeriği sayesinde saç derisini güçlendirir, saç dökülmesini önler ve saçların kolay, hızlı bir şekilde uzamasına yardımcı olur.
  2. Çörek otu yağı kalsiyum, demir, çinko, sodyum, potasyum, bakır, magnezyum, fosfor, A, B ve C vitaminini de içerdiğinden saçı güçlendirir, saç kırıklarını ve saç dökülmesini önler.
  3. Kepek, kuru saç derisinde oluşan bir saç problemidir. Kuruyan ve pul pul dökülen saç derisinin saçların arasında belirgin olarak görünmesiyle ortaya çıkar. Çörek otu yağı içeriğindeki mineral ve vitaminler sayesinde saç derisindeki kuruluğu önleyip saçlardaki ve saç derisinde kepek oluşumunu engeller.
  4. Matlaşan ve cansız görünen saçları canlandırmak için çörek otu yağı kullanılabilir.
  5. Çörek otu yağı sayesinde hasar görmüş saç kökünden daha sağlıklı ve parlak bir biçimde uzar.
  6. Çörek otu yağı saçı hasardan korumak için gerekli olan yağ asitlerini içerdiği için birçok nemlendirici özelliğe sahiptir. Bu asitler saçın etrafına bir tabaka örerek saçı toksinlerden, zararlı elementlerden ve günlük kullanma ve aşınmadan korur.
  7. Çörek otu yağı yağ asitleri sayesinde saçları içten besleyip koparak dökülmeleri engeller.
  8. Çörek otu yağı saçlardaki beyazların giderilmesine, beyaz saçların eski rengine dönmesine yardımcı olur.
  9. Çörek otu yağı yeni saçların çıkmasında önemli rol oynar.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya'dan Çörek Otu Yağı İle Saçları Gürleştiren, Parlatan Maske Tarifi

Sual: Saçlarımın gürleşmesi ve ışıl ışıl parlaması için yararlanabileceğim bir formülünüz var mı?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (2 çorba kaşığı susam yağını 1’er çorba kaşığı ceviz yağı ve çörekotu yağıyla karıştırın. Karışımın içine 1’er kapsül B ve E vitamini kırın. Sonra da 1 kapak çam terebentin ekleyin. Elde ettiğiniz bu karışımı saç diplerinize sürün. Saçlarınızı streç filmle sarın ve yaklaşık 2 saat boyunca bu şekilde bekleyin. Bu sürenin sonunda saçlarınızı uygun bir şampuanla yıkayın. Bu formülü haftada 2 kez uygulayın.)

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya'dan Çörek Otu Yağıyla Yıpranmış Saçları Onaran Maske Tarifi

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Çörek otu yağı ile yapılan saç bakımında kullanabileceğiniz en güzel maske tariflerimden biri şudur;

Not: Bu makalemiz 3 sayfadan oluşmaktadır. "Sonraki Sayfa" yazısına tıklayarak yazıyı okumaya devam edebilirsiniz.