Kızıl Saç Rengi Evde Nasıl Elde Edilir? En Etkili Tarifler

Bakır, bakır kızıl, tarçın bakırı ve tarçın saçlara size vereceğimiz tarifleri uygulayarak, kuaföre gitmeden evde saç boyayarak da ulaşabilirsiniz!

Bakır, bakır kızıl, tarçın bakırı ve tarçın saçlara size vereceğimiz tarifleri uygulayarak, kuaföre gitmeden evde saç boyayarak da ulaşabilirsiniz! Tarçın (Bakır, bakır kızılı, tarçın bakırı ) saç rengi kadınların en çok sevdiği ve tercih ettiği saç renklerindendir.  Bu renkler geçen senelerde olduğu gibi bu sene de moda olmaya, popülerliğini korumaya devam etmiştir. Tarçın bakırı (Bakır) saç rengi yalnızca saçlarınızın sağlıklı görünmesini sağlamakla kalmaz, tarçın bakırı saçların ışığı yüzünüze yansıyıp cildiniz ışıl ışıl gözükür.

Bakır, tarçın ve tarçın bakırı saç renkleri birbirine çok yakın renkler olduğundan aşağıda size vereceğimiz tarifle kendi saç renginize göre bakır, tarçın veya tarçın bakırı saçlara kavuşabilirsiniz.

Bakır, tarçın ve tarçın bakırı saç rengi özellikle beyaz tenli kadınlara çok yakışmaktadır.  Ancak bu durum tarçın saç renginin esmer ve kumral kadınlara yakışmayacağı anlamına gelmez. Esmer de olsanız sarışın da aşağıda vereceğimiz tarifi saçlarınızda uygulayarak kendiniz deneyerek tarçın bakırı saçlar ile güzel gözüküp gözükmediğinizi gözlemleyebilirsiniz.

Bakır, bakır kızılı, tarçın bakırı ve tarçın saç rengi evde nasıl elde edilir?

 2 paket palette tarçın bakır- 9 numara 2 tane oksidan , yarım paket nevacolor yoğun bakır ve 1 tane 9 numara oksidan. Yani toplam 3 adet oksidan kullanılacak Tüm malzemeyi karıştırıp saçınıza sürün. Boya kutusunda bildirdiği süre kadar saçlarınızda boyayı bekletip saçlarınızı bol suyla yıkayın. Saçlarınızı boyadıktan sonra 40 dakika beklemek genellikle ideal sonucu elde etmenizi sağlar. Saçlarınız omuzlarınıza geliyorsa yani kısaysa yaniz omuzlarınızda ve az ise 1 paket palette tarçın bakır 1 oksidan, yarım paketten biraz az yoğun bakır yarım oksidanı karıştırıp kullanmalısınız. Yoğun bakır yazan saç boyasının yarım paketini değil tamamını kullanırsanız, saçlarınız kırmızıya döner. Bu nedenle bildirdiğimiz tarifi birebir denemelisiniz.Bu rengin hemen akmaması için boyayıp yıkadıktan sonra 5 gün yıkamamanız gerekiyor.

Evde bakır, bakır kızılı, tarçın veya tarçın bakırı saç rengi elde etmek için 2. Yöntem

2 kutu Palette deluxe 7.77 yoğun bakır ve 1 paket Palette 8-77 tarçın bakırını bir kapta karıştırıp saçlarınıza sürün. Yaklaşık 1 saat bekletip saçlarınızı yıkayın.

Bakır, bakır kızılı, tarçın veya tarçın bakırı saçın akmaması için ne yapmalı?

Tarçın bakırı saçın akmaması için saçları sıcak su ile kesinlikle yıkamıyoruz, ılık su ile yıkıyoruz, ve sülfür sülfat içermeyen şampuanlardan kullanıyoruz çünkü sülfür ve sülfat içeren şampuanlar hem saçtaki keratini hemde boyanın akmasına neden oluyor. Saçları çok sık yıkamıyoruz ve çamaşır yıkar gibi çitilemiyoruz, şampuanlarken üstünden üstünden yıkıyoruz, böylece bakır canlılığını yitirmiyor.

Kızıl, Bakır Kızıl, Kızıl Kahve Koyu Kızıl Saç Renkleri Modelleri 2017 Tıklayınız

Kızıl Saç Boyasının Ve Diğer Boyaların Akmaması İçin Uzman Önerileri Tıklayınız

Evde Doğal Siyah, Sarı, Kumral Ve Kızıl Saç Boyası Yapımı Tıklayınız

 

YORUM YAPIN

 

5 Yorum

 1. mesude

  Bu rengi yaptırdım ama saçımda hafif yanık vardı ve boya çok çabuk akıyor çok rahatsız edici bir durum bu sebeple keratin önerdiler bende patentli olanından aldım saçımda ne sorun kaldı nede boya akması oluyor kendi doğal rengi gibi görünüyor liquid keratin sayesinde rahat rahat istediğim şekilde boyatıyorum artık saçlarımı.

 2. Yunuz

  Hocam kafamda cok asiri dercede kepek var doktorlara gittim care bulamiyorlar sizce ne yapmaliyim

 3. gulane

  Cildim koru

 4. Nurcan

  Iyi günler benim kendi saçım kahve ben tarcin bakır istiyorum ama sacima açıcı kullanam gerekiyormu bilmiyorum sizce öneriniz nedir ?

 5. Mami

  Saçlarım dökülüyordu şu iki aydır dökülüyor doktora gittim b12 eksikli dedi ve iğne yazdı kullandım ama halen saçlarım çok aşırı dökülüyor ne yapmam gerek ?

 6. B12 testi tekrar yapılsın bir de kan testi yapılsın. Kansızlık da saç dökülmesi yapar

 
Daha fazla yorum