Soğan Kürü Ne Zaman Başlanmalı Zayıflama Mümkünmü Hamile Kalanlar Varmı

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından tarifi verilen soğan kürü binbir derde deva bir kürdür. Soğan kürü kullananlar bu kürden çok memnun kaldıklarını dile

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından tarifi verilen soğan kürü binbir derde deva bir kürdür. Soğan kürü kullananlar bu kürden çok memnun kaldıklarını dile getiriyorlar. Soğan kürü ile hamile kalanlar da vardır. Soğan kürü zayıflamakta da önemli rol oynar.

Soğan Kürü Kaç Gün Sonra Etkisini Gösterir?

Soğan kürünü uygulamaya başladıktan 2-3 gün sonra bu kürün etkisini görmeye başlarsınız.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu Soğan Kürünün Faydalarını Şöyle Bildiriyor

 1. Soğan kürünün en önemli etkilerinden biri hamilelik şansını artırmasıdır. Bu kürü yapıp da hamile kalan pek çok kadın vardır.
 2. Yumurtalıktaki kistlerden doğal yoldan kurtulmaya yardımcı olur.
 3. Erken menopozu önler. Erkenden menopoza girmek üzereyseniz bu kürü uygulayarak regl olmaya devam edebilirsiniz.
 4. Soğan kürü adet söktürücü özelliği sayesinde adet düzensizliği, adet gecikmesi gibi regl problemlerini tedavi eder.
 5. Kadınlardaki çikolata kisti ve miyomları tedavi eder.
 6. Menopoz döneminde ortaya çıkan menopoz belirtilerini en hafif şekilde atlatmanızı sağlar.
 7. Kıl dönmesinde etkin bir tedavidir.
 8. Sinüzitin ilerlemesine engel olur.
 9. Antibiyotik etkisi sayesinde mevcut hastalıkları tedavi eder, yeni hastalıklara yakalanmayı önler.
 10. Vücuttaki yağlanmayı azaltıp kilo vermekte etkili rol oynar. Soğan suyu kürünü yaparak zayıflayan pek çok kişi vardır.
 11. Stresi giderir, depresyondan kurtulmaya yardımcı olur.
 12. Soğan C vitamini açısından zengin bir bitki olduğundan bu kür bağışıklık sisteminizi güçlendirir, hastalıklardan korur.
 13. Vajinal akıntıları tedavi eder.
 14. Balgamı doğal yoldan söktürür.
 15. Ciltte ortaya çıkan akne ve sivilceleri tedavi eder. Sivilcelerden kurtulmakta etkili rol oynar.
 16. Polikistik over sendromu tedavisi için kullanılır. Polistik over sendromuna şifadır.
 17. Prostat iltihabını azaltarak prostat ağrısını giderir.
 18. Kandaki iltihap oranını düşürür. İltihabı söktürür.
 19. Soğan kürü öksürüğü kesmekte ve öksürüğe neden olan hastalığı tedavi etmekte etkilidir.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’ndan Soğan Kürü Tarifi

Malzemeler

 1. 1 adet açık kahverengi rengi kabuğu olan soğan
 2. Bıçak, tencere
 3. Marketten satın alacağınız yarım litre pet şişe su

Klorsuz olmak şartıyla iki bardak su tencereye koyulup kaynatılır. Klorsuz su yerine markette satılan hazır pet şişe sular da olur. 1 adet orta boy yemeklik soğan öncelikle 4’e bölünür. Soğanın kabuğu çıkarılır. Kaynatılan suya kesilen soğanlar atılır ve 10 dakika boyunca su kaynatılmaya devam edilir. Kaynatıldıktan sonra süzülüp ılımaya bırakılır. Soğan suyu günde sabah ve akşam olmak üzere iki kez  ılık ılık tüketilir. Çalışan kadınlar sabah işe gitmeden önce tüketebilirler. Gece de aynı kür uygulanıp yatmadan önce tüketebilirler. Soğan kürü hem adet söktürür hem de yumurtalıklardaki kistlerin doğal olarak vücuttan atılmasını sağlar. Bu küre günde iki kez kullanmak şartıyla 15 gün boyunca devam etmek gerekmektedir. Soğan kürü her gün mutlaka düzenli olarak uygulanmalıdır, şayet gün içerisinde kürü uygulamayı unutursanız, yahut soğan kürü yaparken ihmal edip gün atlarsanız, soğan kürünü yapmadığınız günler geçerse kürün tam etkisini göremezsiniz. Bu kür en geç bir hafta içerisinde etkisini gösterecektir.

Soğan kürünü 15 gün uyguladıktan sonra 6 ay boyunca bu kürü yapmak için ara verilmelidir. 6 ayın ardından 15 gün daha soğan kürü yapılabilir.Bununla birlikte soğan suyu için kesinlikle beyaz soğan kullanılmalıdır. Mor veya kırmızı soğan, soğan suyu için tercih edilmemelidir. İçeceğiniz kürü daima her seferinde ayrı olarak taze taze hazırlayın. Kürü hazırlarken kullandığınız soğan daha önce de belirttiğimiz gibi muhakkak açık kahverengi kabuklu soğan olmalıdır. Mor, kırmızı veya beyaz kabuklu soğanlarda beklenen etkiler görülmeyebilir. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu kadınların polikistik over kanseri için, erkeklerin ise iyi huylu prostat büyümesi sorunlarına karşı senede iki kere ve 2 hafta kesintisiz olacak şekilde soğan suyu kürünü uygulamalarını tavsiye ediyor.

Soğan Kürü Ne Zaman Başlanmalı?

Soğan kürünü hamile kalmak isteyenler güvenle kullanabileceği bir kürdür. Bu kürü hamile kalmak isteyen kişiler regl dönemi bittikten sonra 7 gün içinde başlamalıdır. Soğan kürü uygulandıktan 2. adetinizi görmeden 10 gün önce tekrar 5 gün yahut 7 gün bu soğan suyu kürünü uygulamalı ve soğan suyu kürü bitiminde incir kürüne başlamalısınız.

Prof Dr. Ahmet Maranki’den Soğan Kürü Tarifi

Prof. Ahmet Maranki soğan kürünün nasıl yapılacağı hakkında şu bilgiyi veriyor; 1 orta boy kabuklu soğan 2 su bardağı suya konulur ve 5 dakika kaynatılır. Elde edilen soğan suyu ılındıktan sonra 1-2 bardak içilir. Ahmet Maranki bu kürün 21 gün süreyle kesintisiz olarak yapılması gerektiğini belirtiyor.

Ceviz Suyunun Faydaları Ne İşe Yarar Zararları Ceviz Suyu Nasıl Yapılır? Tıklayınız

Nar Kabuğunun Saça Faydaları Ve Nar Kabuğu İle Saç Maskesi Tarifi Tıklayınız

Isırgan Otunun, Isırgan Çayının, Tohumunun Faydaları Ve Zararları Tıklayınız

 

YORUM YAPIN

 

1 Yorum

 1. Misafir

  Cok ozur dilerim hamile kalmak icindemi sogan kurunu 15gun tuketmek gerek

 2. Hamile kalmak isteyenler de soğan suyu kürünü korkmadan deneyebilirler. Adet döneminde uygulanmasının hiçbir sakıncası olmayan soğan kürü, gebe kalmak isteyenler tarafından adet bitiminden sonra 7 gün içinde başlamalıdır. Kür uygulandıktan sonra 2. adetinizi görmeden 10 gün önce tekrar 5 gün veya 7 gün bu soğan suyu kürünü uygulamalı ve soğan suyu kürü bitiminde incir kürüne başlamalısınız.

 
Daha fazla yorum