Yoğurt Suyu Maskesi Ve Yoğurt Suyunun Cilde Faydaları

Yoğurt, sütün mayalanması ile elde edilen, riboflavin, B vitaminleri, folik asit, laktik asit, potasyum, fosfor, iyot ve çinko gibi çeşitli vitamin ve minerallerden oluşan harika bir maddedir. Yoğurdun ve yoğurt suyunun cilde ve saçlara faydası saymakla bitmez, ciltteki lekeleri yok eder, saça parlaklık verir, saçtaki kepeği giderir, göz altındaki morlukları geçirir, sivilcelenmeyi önler, cilde parlaklık ve ışıltı kazandırır. Bu makalemizde Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya tarafından tarifi verilen yoğurt ile saç ve cilt maskesi tariflerine yer verdik.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Yoğurt İle Saçları Canlandıran Saç Maskesi Tarifi

Sual: Saçlarım cansız ve bakımsız duruyor. Saçlarımın parlak görünmesi, canlanmaları için onlara nasıl bir bakım uygulamalıyım?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (2 yemek kaşığı yağlı yoğurt, 2 çorba kaşığı bal, 1 çorba kaşığı öğütülmüş ketentohumu ve 1 çorba kaşığı hintyağını karıştırıp saçlarınıza sürün. Ardından başınızı önce streç filmle sonra havluyla sarın. 2 saat bu şekilde kaldıktan sonra yıkanın. Bu formülü haftada 1 kez uygularsanız saçlarınız kısa sürede nem ve canlılık kazanacaktır.)

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Yoğurt İle Cilt Maskesi Tarifi

Sual: Cildimin pürüzsüz, kusursuz ve sağlıklı görünmesini istiyorum, yoğurt ile yapabileceğim bir cilt maskesi tarifi verir misiniz?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (Eşit miktarda yulaf, yoğurt, portakal kabuğu rendesi, pirinç unu ve balı karıştırın. Hepsinden 1’er çorba kaşığı kullanabilirsiniz. Boza kıvamına gelince cildinize sürün. 10 dakika beklettikten sonra ovarak çıkarın. Bu formülü haftada 1 kez uygulayın.)

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Yoğurt İle Saçları Güçlendiren Maske Tarifi

Sual: Saçlarım çok çabuk kırılıyor. Güçlenmeleri için ne yapmamı önerirsiniz?

CEVAP

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’nın cevabı: (1 adet olgun avokadoyu ezdikten sonra 1 kahve fincanı yoğurt, yarım limonun suyu, 1 yemek kaşığı bademyağı ve 1 yumurtanın sarısıyla iyice karıştırın. Bu karışımı saçlarınıza sürüp en az 2 saat bekletin. Ardından da saç türünüze uygun bir şampuanla yıkanın. Formülü haftada 1 kez uygulayın.)

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya’dan Yoğurt İle Cilt Lekelerini Yok Eden Maske Tarifi

Sual: Cildimde çok fazla leke var. Ne yaparsam yapayım bu lekelerin yok olmasını sağlayamıyorum. Bana önerebileceğiniz bir tarifiniz var mı?

Not: Bu makalemiz 3 sayfadan oluşmaktadır. "Sonraki Sayfa" yazısına tıklayarak yazıyı okumaya devam edebilirsiniz.