Açlık otu ile yalnızca 1 haftada 5 kilo zayıflayabilirsiniz!

Açlık otu; Afrika kökenli olup sağlığa oldukça faydalı olan ve ayrıca zayıflatma etkisi bulunan bir bitkidir. Son zamanlarda gittikçe popülerleşen bu bitki; vücuttaki toksinlerin atılmasına yardımcı olduğu gibi aynı zamanda tok tuttuğu için gün içinde iştahı da çok azaltmaktadır.

Doğada bulunan birçok farklı bitki metabolizmayı hızlandırıp zayıflamaya yardımcı olmaktadır. Bu bitkilerden biri de açlık otudur. Açlık otu diğer zayıflatan bitkilerde olduğu gibi müshil etkisi ile bağırsakları çalıştırır, ishal yapar bu sayede kilo vermeyi kolaylaştırır.

AÇLIK OTU ZAYIFLAMAK İÇİN NASIL TÜKETİLMELİDİR?

Son zamanlarda zayıflatma etkisi sayesinde ünü yayılmaya başlayan açlık otunu tüm aktarlarda kolaylıkla bulabilirsiniz. Temin ettiğiniz açlık otu kürünü çay şeklinde hazırlayıp geceleri uyumadan önce tüketmelisiniz. Açlık otu kürünü hazırlamak için bir cezvenin içine 1 bardak su ve 10 yaprak açlık otunu alıp 2 dakika kaynatın. Dilerseniz açlık otunu kaynatmadan direkt olarak bir bardak kaynar suyun içine atıp 5 dk. demleyerek de hazırlayabilrsiniz. Hazırlamış olduğunuz açlık otu kürü uyumadan önce içildiğinde gece boyunca bağırsakların çalışmasını sağlar ve bu sayede kilo vermeye yardımcı olur.

UZMANLAR UYARIYOR!

Diyetisyen Dilek Sivri açlık otu ile ilgili şu uyarılarda bulundu:
"Devegözü", "erkek sinameki" olarak da bilinen açlık otu Osmanlı döneminde sindirim sistemi sorunlarının tedavisinde ve kabızlığı gidermek için kullanılırdı. Son günlerde ise bu bitkinin kullanım amacı zayıflamak oldu.Açlık otu gerçekten de metabolizmayı hızlandırıyor, tok tutuyor, kan şekerini dengeliyor, ödem attırıyor ve yağ yakıyor. Zayıflamak için bu tür otların yerine sağlıklı ve dengeli beslenmeli, yeşilçay, rezene, kiraz sapı gibi bitki çaylarına devam etmelidir. Açlık otu gibi çayların tüketilmesini önermeyiz. Şayet açlık otu çayı içmek istiyorsanız 1-2 fincanı aşmamalı."

AÇLIK OTUNUN ZAYIFLAMAYA FAYDALARI NELERDİR?

Açlık otunun en büyük etkisi bağırsakları olduğundan çok daha iyi ve hızlı çalıştırmasıdır ve bu sayede kişi tuvalete sık sık çıkmaya başlar. Bu yüzden özellikle düzenli kabızlık yaşayıp kilo vermek isteyenler için açlık otu kullanımı iyi bir tercih olacaktır.

Kabızlık problemi olup fazla kilosu olan kişlerin tercih ettiği açlık otu halk arasında deve gözü ya da aşrık otu olarak da bilinmektedir. Zayıflatma etkisi dışında sağlık için de tam bir şifa kaynağıdır.

Açlık otu yalnızca fazla kilodan kurtulmaya yardımcı olmaz, aynı zamanda düzenli kullanımda vücutta yağ birikmesinin de önüne geçer.

AÇLIK OTU İLE KAÇ KİLO VERİLİR?

Açlık otunu kullanacak olanların vereceği kilo kişiden kişiye göre değişmektedir. Fakat ortalama bir değerden bahsettiğimizde açlık otu sayesinde metabolizma hızınıza bağlı olarak haftada 4-5 kilo verilebilir. İlk hafta sonrasında verilecek kilo azalacaktır çünkü vücut bu bitkinin etkisine karşı vücut bağışıklık kazanmaktadır. Dolayısıyla açlık otunu 1 haftadan fazla tüketmemelisiniz.

ZAYIFLAMAK İÇİN AÇLIK OTU NE KADAR SÜRE KULLANILMALI?

İster zayıflama ister şifa amaçlı olsun kullanılan bitkisel kürlerin kullanım süresi sınırlıdır. Sürekli olarak aynı bitkisel kürü tüketmeniz bir süre sonra size fayda sağlamayacağı gibi aynı zamanda sağlığa da zarar verecektir. Açlık otunu 7 gün kullandıktan sonra artık kullanmamalısınız. Çünkü en büyük faydasını bu sürede verecektir ve bu süreyi geçtiğinizde etkisi olmayacaktır. Ayrıca çok uzun kullanımda vücudunuza fayda yerine zarar da verebilmektedir.

Açlık Otu Kullananların Yorumları Nasıldır Zayıflayan Var Mı? Tıklayınız

 

YORUM YAPIN