Adetim Gecikti Test Negatif Acaba Hamile miyim?

Anne baba olmayı hemen hemen her çift ister. Hatta pekçok kadın adet günü gecikince umutlanıp gebelik testi yapar. Ancak gebeliğin çok erken dönemlerinde, özellikle geç döllenme olduysa hamile olsanız bile gebelik testi negatif çıkabilir.

Anne baba olmayı hemen hemen her çift ister. Hatta pekçok kadın adet günü gecikince umutlanıp gebelik testi yapar. Ancak gebeliğin çok erken dönemlerinde, özellikle geç döllenme olduysa hamile olsanız bile gebelik testi negatif çıkabilir. Adet tarihiniz geçtiği halde gebe olmamanız bu durumun en önemli belirtisidir.

Ancak hamile olmadığınız halde adet gecikmesi şu durumlardan dolayı da meydana gelebilir; Antibiyotik ve diğer ilaçların yan etkisi olarak, stres, menopoz, çok kilolu yahut çok zayıf olmak, yoğun olarak spor yapmak, Polikistik over sendromu, troid hastalıkları, yumurtalıklarda kist bulunması, hormonal bozukluklar ve yumurtlamanın gerçekleşmemesi. Tüm bu koşullar gebe olmadığınız halde adet olmamanıza, adet gecikmesine neden olabilmektedir.

Adet Günü Geciktiği Halde Gebelik Testi Negatif Çıkan Kadınların Yorumları

  1. Adetim 3 hafta gecikti. Oysa normalde hep düzenli adet görürdüm. Evde yaptığım hamilelik testi negatif çıktı ve jinekoloğa gidip kan testi yaptırdım. Hamile olmadığımı öğrendim. Doğurganlık konusunda herhangi bir sorunum yokmuş fakat mevsim geçişi, stres gibi durumlar adetin gecikmesine yol açabilirmiş. Doktorum zamanla düzeleceğini söyleyip bir ilaç yazmadı. Hem problem yoksa neden ilaç kullanacaktım ki? Doktorumun dediğini yaptım ve akışına bıraktım. 7 ay geçti ve doğal yolla hamile kalarak sonunda bu muhteşem duyguyu yaşadım. Siz de içinizi ferah tutun, acele etmeyin ve sabırlı olun.
  2. Adetim gecikince yaptığım kan testinden pozitif sonuç almadım. Fakat 2 hafta sonra idrar testi yaptım ve o pozitifti. Kan testi negatif çıkıyor, sonra hamile olduğum idrar testinde belli oluyor. Tuhaf değil mi? Bana da büyük sürpriz oldu.
  3. Biz 5 aydan bu yana çocuk sahibi olmak için uğraşıyoruz lakin daha kısmet olmadı. Ben genellikle düzenli adet olurum. Bazen gecikir fakat bu süre 3 günü aşmaz. Yalnız bu sefer son adetim 25 Şubat'ta oldu, bir daha adet görmedim. Bugün 8 Nisan ve hastaneye gidip kan verdim. Sonuç negatif, evde uyguladığım gebelik testleri de aynı sonucu verdi.Sorun ne bilmiyorum.
  4. Reglim 10 gün gecikince hamile miyim değil miyim diye idrar testi yaptım, negatif sonuç aldım. Doktora gidip kan testi yaptırdım ve onun sonucu da idrar testinden farksız. Doktor ultrason ile baksa da bir şey görmediğini söyledi. Verdiği adet söktürücüyü 1 hafta kullandım ancak bir işe yaramadı. Üzerinden 2 ay geçti, 21 Mart'ta tekrar idrar testi yaptım. Çift çizgi görünce heyecanlandım ve soluğu doktorda aldım. Test doğruymuş, 4 haftalık hamileymişim! Yani hamileliğim adet görmem gereken tarihte oluşmuş. Kısaca geç döllenme yaşamışım.
  5. İdrar testlerinin güvenilir olduğuna hiç inanmıyorum. Adetim geciktiği için idrar testi yapmak istedim; 5 TL'ye aldığım idrar testinde silik çizgi gördüm. 25 TL'ye Productor idrar testini aldım, sonucum negatifti. 2 gün bekledim ve adet olmayınca kan testi yaptırarak hamile olduğumu öğrendim. Fakat düşükle sonuçlandı. Bu olaydan sonra akıllandım; bir daha idrar testi kullanmayacağım. Bu ay adetim bir daha gecikirse hemen kan testi yaptıracağım.
  6. Adet gecikmesi üzerine test yapıp negatif sonuç aldım. 1 hafta sonra yeniden yapıp aynı sonuçla karşılaştım. Bugün 16. gün ve ben henüz adet olmadım. Sabahleyin yaptığım idrar testi pozitif sonuç verdi, hamileyim.Geç döllenme olunca, adette görmediysek test önce negatif sonra pozitif çıkabiliyormuş.
 

YORUM YAPIN