Adım adım toprak tonlarında makyaj yapımı ve püf noktaları

Gece ve gündüz makyajında toprak tonlarını tercih eden pek çok kadın vardır. Toprak tonlarında makyaj bakışlara derinlik ve anlam kazandırırken, daha çekici ve güzel görünmenize yardımcı oluyor. Peki toprak tonlarında makyaj nasıl yapılır?

Günlük veya gece her zaman kullanabileceğiniz toprak renkleri kişinin görünüşüne farklı, şık ve güzel bir hava katmaktadır. Toprak tonlarında makyaj denilince akla krem, bronz, bej ve kahverengi tonları gelmektedir ki bu tonlar hem doğal hem de çok duru bir görünüm kazandıran güzel tonlardır. Günlük makyajınızda açık gül ve bej tonları; gece ise koyu kahve tonları bulunan paletleri kullanarak çekici bir görünüşe sahip olabilirsiniz.

Toprak Tonlarında Far Paleti Kullanın

Toprak tonlarında yapılan göz makyajı göze hem de doğal hem de oldukça canlı bir görünüm kazandırmaktadır. Bu yüzden mutlaka toprak tonları barındıran güzel ve zengin bir far paletiniz olmalı. Bunun için de The Balm Nude Eyeshadow Palette Far Paletini önerebileceğimiz far paletlerinin başında gelmektedir. Bu palette mat ve ışıltılı tonda birçok toprak tonu bulunmaktadır, bunları hem gündüz hem gece makyajlarında kullanabilirsiniz.

Ruj Rengi Seçimine Dikkat!

Gözlerinize yaptığınız toprak tonlarındaki makyajı güzel bir kahverengi tonlarındaki rujla tamamlamanız iyi olacaktır. Nude tonlarını kullandığınız ruju ister gece ister gündüz makyajınızda tercih edebilirsiniz. Bunun için de Maybelline markasının kremsi yapıdaki saten bitişli Color Sensational 745 Wooden Brown rengini önerebiliriz. Bu ton her cilt tonuna yakıştığından güzel ve bütünlük sağlayan bir toprak tonlarında makyaj elde edebilirsiniz.

Toprak Renklerinde Göz Kalemi

Toprak rengi göz makyajınızı tamamlayacak bir diğer ürün ise göz kalemidir. Bunun için Maybelline Tattoo Liner Gel 911 Smooth Walnut göz kalemini kullanabilirsiniz. Kalemi kirpik diplerinize rastgele sürdükten sonra hemen dağıtın. Yapısı çok yumuşak olduğu için kolaylıkla dağıtabilir ve güzel buğulu bir bakış elde edebilirsiniz. Ek olarak bu kalemin kalıcılığı çok iyi olduğu için gün boyu bozulmadan sabitliğini koruyacaktır.

Toprak Tonunda Allık

Son olarak toprak tonlarındaki cilt makyajınızı yine toprak tonlarında kullanacağınız bir allık ile tamamlayabilirsiniz. Bunun için Maybelline markasının Fit Me 10 Buff rengi allığını önerebiliriz.

Toprak Tonlarında Göz Makyajı Nasıl Yapılır? Tıklayınız

 

YORUM YAPIN