Azelderm Krem Kullananlar Yorumları Nasıldır?

Azalderm krem başta siyah nokta, gül (roza) hastalığı ve sivilce tedavisinde kullanılan etkisi kanıtlanmış bir ilaçtır. Bakteri kaynaklı iltihap ve sivilceleri hızlı şekilde iyileştirir. İyileşme sırasında acne vulgaris adlı bakteriler öldüğü için

Azelderm Krem Ne İşe Yarar?

“Bu makalemizde Azelderm kullananların yorumlarını okuyabilirsiniz.”

Azalderm krem başta siyah nokta, gül (roza) hastalığı ve sivilce tedavisinde kullanılan etkisi kanıtlanmış bir ilaçtır. Bakteri kaynaklı iltihap ve sivilceleri hızlı şekilde iyileştirir. İyileşme sırasında acne vulgaris adlı bakteriler öldüğü için kalıcı bir etki görülür. Ayrıca cilt lekeleri ile bölgesel koyulaşmalarda cilt tonunu eşitler, cildin sağlıklı şekilde yenilenmesini sağlar.

Azelderm Krem Kullananlar Yorumları 

 1. Cildiye doktorum 8 hafta önce yüzümde çıkan sivilceler için Azelderm krem ve Clindoxyl jel reçete etti. Etkisi gerçekten beklediğimin üzerinde çıktı. Cildimde herhangi bir kuruma, pul pul dökülme ya da kızarıklık problemi yaratmadı. Uyumadan önce bir gün Clindoxyl, bir gün Azelderm sürüp öyle yatıyorum. Tabi Azalderm hafif bir kaşıntı yapıyor. Cildimde lekeler ve 13 yaşımdan beri azalmayan sivilcelerim vardı. Azalderm kullanmaya başladığımdan beri lekelerim hafifledi, sivilcelerimse yok denecek kadar azaldı.
 2. Sivilcelerim için üç ay süren bir tedavi gördüm. Tedaviden sonra yüzümde bazı lekeler kaldı. Çok güven duyduğum doktorum Azalderm krem tavsiye etti, 3 aydır düzenli kullanıyorum. Bende hiç kaşıntı ya da kızarma gibi etkiler olmadı. Üstelik sabahları cildim ışıl ışıl uyanıyorum. Uyumadan önce yüzümü cilt temizleyici ürünümle temizleyip üzerine kremi sürüyorum. Uyanınca cildimi yeniden temizliyorum. Yeni oluşan sivilcelerim 1 gün içinde geri kuruyor. Lekelerim de gözle görülür şekilde açıldı.
 3. Tecrübelerime göre, içeriğinde bulunan asit ilk sürdüğümde kaşıntıya neden olsa da düzenli kullanınca yeni sivilce oluşmasına engel oluyor. Doktorum Salsil jel ve Azalderm kremi birlikte kullanmamı önermişti. Sivilcelerim ciddi bir sorun yaratacak kadar yoğun olmadığı için ilerleyen dönemlerde Salsil jel sürmeyi bıraktım. Azalderm kremi de bitene kadar kullandım. Bir de kaşındırması gayet başarılı bir krem. Tek tük çıkan sivilceler için bire bir, kullanmanızı öneririm.
 4. 1 senedir geçmeyen sivilce problemimi Azalderm’le geride bıraktım. İlk sürdüğümde bayağı yanma yapıyor ama sonuçtan çok memnunum. Cilt doktorum 3 ay önce Sivex Eritretin ile birlikte kullanmamı söyledi. Neredeyse hiç sivilcem kalmadı diyebilirim...
 5. Aktif haldeki sivilcelere ne gibi bir etkisi olduğunu bilmiyorum açıkçası. Ben kistik sivilce tedavisinden sonra oluşan iğrenç, mora yakın renkteki ve bir türlü geçmeyen izlerimden kurtulmak için Azalderm kullandım. Uyumadan önce sürüyorum ve her sabah izlerin daha da hafiflediğine şahit oluyorum. Bana göre oldukça etkili ve faydalı bir krem.
 6. Burun ameliyatı olmak için Ankara’dan kalkıp İzmir’e gittikten sonra tanıştım bu kremle. Ameliyatın ardından yanaklarımda ve kulaklarımın ön kısmında küçük küçük inatçı sivilceler çıktı. Bir türlü geçmeyince dermatolog olan bir arkadaşımın tavsiyesiyle Azalderm kullanmaya başladı. Daha sadece 5 gün olmasına rağmen küçük yağ kütleleri, sivilceler ve renk farklılıkları azaldı. 
 7. Ben Azalderm’e neredeyse 1 yıl önce doktor önerisiyle başladım. Sırt üstü uyuyabildiğim için yatmadan hemen önce cildimi güzelce temizleyip sürüyorum. Fakat bu şekilde rahat uyuyamıyorsanız yatmadan en az 30 dakika önce uygulamanızı tavsiye ederim. Yoksa kremi cildiniz yerine nevresimleriniz emecektir. İlk sürdüğünüz anda kaşıntı hissedebilirsiniz. Ama deriniz kreme alıştıkça bu his giderek azalıyor. Etkisine gelecek olursak, alnımda var olan pürüzler ve yağ butonları için düzenli olarak kullandım. Aldığım sonuçtan oldukça memnunum.
 8. Neredeyse 6 ayı geçkin bir süredir kistik sivilce sorunuyla uğraşıyorum. Altın iğne tedavisi olduktan sonra kalan izlerim için doktorum bu kremi önerdi. Şimdiye kadar iki tüp bitti ve cildimdeki iyileşmeden gayet memnunum. Fakat bence Azalderm krem aktif sivilceler üzerinde çok etki göstermiyor.
 9. Azalderm’i neredeyse 2 senedir ara ara kullanıyorum. Cilt doktorum sivilcelerden sonra kalan lekelerim için tavsiye etmişti. Bir günde mucizevi etki göstermese de 2 haftalık düzenli kullanımla kesin sonuç veriyor benim lekelerimde. Bu yüzden dolabımda muhakkak bir tüp bulunduruyorum.
 

YORUM YAPIN

 

3 Yorum

 1. rana

  ya acil dönüş yapabilirmisiniz ben bir haftdr kullnyrm bu kremi ama dahada arttı sivilcelrim bunun nedeni ne olablr ?!!

 2. Şehriban

  Ben azelderm kremini kullanıyorum iki gündür yuzumde hem yanma hem kaşıntı yapıyor biraksammi aceba kullanmayı kesemmi yanma biraz fazla var ama kasindi biraz daha az var ne olur yardımcı olun

 3. EMELI

  bu kremde fena gozukmuyo bunuda deniycem tesekurler arkadaslar yorumlariniz icin

 
Daha fazla yorum