Bepanthen İğne Vurdurmak Ne İşe Yarar Faydaları Yan Etkileri

Oldukça çok kullanılan vitamin ilaçlarından birisi Bepanthen ampuldür. Tıpta birçok doktorun önerdiği bu ilaç saç dökülme problemlerinde de oldukça fayda vermektedir. Genel itibariyle Bepanthen ampul vücuttaki sindirim sistemi problemleri ve diğer

Oldukça çok kullanılan vitamin ilaçlarından birisi Bepanthen ampuldür. Tıpta birçok doktorun önerdiği bu ilaç saç dökülme problemlerinde de oldukça fayda vermektedir. Genel itibariyle Bepanthen ampul vücuttaki sindirim sistemi problemleri ve diğer özel hastalıkların tedavisi için kullanılan bir ilaçtır. Bu ilaç cam ampul içinde satılan bir ilaçtır ve her bir pakette 5 tane ampul bulunmaktadır. Bu ilacı son zamanlarda saç maskelerinde de kullanan ve etkisini iyi bulan birçok insan vardır. Bepanthen ampülün fiyatı 8.71 TL'dir.

Bepanthen Ampul Ne İçin Kullanılır?

 1. Bepanthen ampul ince bağırsak iltihabı tedavisinde kullanılır.
 2. Bepanthen ampul el ve ayak parmaklarındaki uyuşmaları geçirmek için kullanılır.
 3. Bepanthen ampul burning feet (yanan ayak) sendromu tedavisinde kullanılır.
 4. Bepanthen ampul kalın bağırsağın içindeki tabakada meydana gelen iltihapları geçirmek için kullanılır.
 5. Bepanthen ampul bağırsak kaslarında kasılma durumunda kullanılır.
 6. Bepanthen ampül saç dökülmesi tedavisinde de kullanılan bir ilaçtır

Bepanthen Ampul Nasıl Kullanılır?

Bepanthen ampul ilacı vücuttaki herhangi bir hastalık için kullanımı doktor tarafından belirlenir. Doktor günde 1 kereden haftada 1 kereye kadar ilacın kullanım sıklığını ayarlar. Bu kullanım sıklığı ilacın tedavi için kullanıldığı hastalığa göre değişir.

Bepanthen ampül doktora danışılıp kuru yüzü nemlendirmek amaçlı yüze sürülerek de kullanılabilir.

Bepanthen ampul enjeksiyon ile deri altına damar yoluna uygulanan bir ilaçtır. Eğer damar içine verilecekse ilaç serum ile verilir. Bu ilacın alınması unutulduğunda iki doz üst üste alınmamalıdır.

Vücuttaki birtakım hastalıkların dışında Bepanthen ampulü saç bakımında kullanımı da oldukça yaygınlaşmıştır. Bu ilaç mat ve sönük saçlar için oldukça onarıcı olmaktadır. Saç için Bepanthen ampul tek başına kullanılmamakta diğer maske malzemeleri ile birlikte uygulanmaktadır. Şampuan içine katıp kullanmak da mümkündür. Saçları için Bepanthen ampul kullanan kişilerde herhangi bir yan-kötü etki görülmesi durumunda kullanımı bırakılmalıdır. Ayrıca kullanım dozu da abartılmamalıdır.

Bepanthen’in Yan Etkileri

Bepanthen ampulun içinde olan maddeye karşı hassasiyet duyan kişiler şu belirtileri yaşayabilir:

 1. Alerjik dermatit (alerji sebepli meydana gelen deri iltihabı)
 2. Kontakt dermatit (temas sebepli meydana gelen  deri iltihabı)
 3. Eritem (ciltte kızarıklık)
 4. Egzama
 5. Ürtiker (Ciltte beyaz ya da kızarık kabartılara neden olan kaşıntılı bir tür cilt hastalığı)
 6. Ciltte sıvı dolu kabarcıkların meydana gelmesi
 7. Enjeksiyon yerinde ciltte reaksiyon (kızarıklık, şişlik, yoğun kaşıntı)
 8. Ciltte tahriş

Bepanthen Ampul Saç Kürü

Bepanthen ampulu saçlarınızı uzatmak için de kullanabilirsiniz. Aşağıdaki saç maskesi tarifi ile saçlar hızlı uzamakta, saçlar güçlenmekte ve saç dökülmeleri engellenmektedir.Bepanthen ampul yanında E vitamini de saçta dökülme problemini azaltmaktadır.

Malzemeler

 1. 1 adet yumurta sarısı
 2. 1 adet Bepanthen ampul
 3. 2 tatlı kaşığı tatlı badem yağı
 4. 1 adet E vitamini ampulü (Evigen ampul ya da Bemix ampul kullanabilirsiniz)

Hazırlanışı ve Uygulama

Tüm malzemeleri bir kasede karıştırın ve sonrasında bu maskeyi saç diplerinize masaj yaparak sürün. Uygulama bittikten sonra saçlarınızı bone veya streç film ile sarın ve 2 saat bu şekilde bekletin. Bu süre bittikten sonra saçlarınızı yıkayın. Bu maskeyi saçlarınıza haftada 1 kez uygulayın. Bu maskenin düzenli kullanımda saçtaki etkisi gözle görülür seviyede olmaktadır.

 

YORUM YAPIN