Biogaia Damla Kullananlar Memnun mu Uyku, Kabızlık Yaparmı 

Yenidoğanlarda görülen en yaygın problemlerden birisi de gaz sorunur. Özellikle prematüre bebeklerde görülen bu problemin asıl sebebi bebeklerin sindirim sistemlerinin tamamen gelişmiş olmamasıdır. Gaz sorunu bebeklerde uykusuzluk problemlerine yol açar ki

Biogaia Damla Nedir Fiyatı Biogaia Gaz Damlası İlacı Nasıl Kullanılır

Yenidoğanlarda görülen en yaygın problemlerden birisi de gaz sorunur. Özellikle prematüre bebeklerde görülen bu problemin asıl sebebi bebeklerin sindirim sistemlerinin tamamen gelişmiş olmamasıdır. Gaz sorunu bebeklerde uykusuzluk problemlerine yol açar ki bu durum hem bebeklerin hassas vücutlarını hem de ebeveynleri zorlamaktadır. Bebeklerde gaz problemini gidermek için kullanılacak ilaçlardan birisi de Biogaia damladır. Yalnızca bebeklerde değil, yetişkinler için de oldukça faydalı olan bu damla gaz oluşumunu gidermede çok etkilidir.

Biogaia ilacın her beş damlasında 100 milyon aktif liyofilize Lactobacillus reuteri kültür bulunmaktadır. Ayrıca ilaçta ayçiçeği yağı, orta zincirli trigliserid yağı ve silikon dioksi de bulunur. Bu damlanın rengi hafif sarımsı, kokusuz ve tatsız bir ilaçtır. Biogaia ilaç bir yağ çözeltisidir ve fiyatı ortalama olarak 52.00 TL civarında olup eczanelerden temin edilmektedir.

Biogaia Damla Ne İşe Yarar?

Bebeklerde aşırı gaz için için faydalı olan Biogaia damla ayrıca kabızlık ve ishal gibi sindirim sistemi hastalıkları için de kullanılmaktadır. Bu damla bozulan sindirim sistemi florasını onararak sindirimin düzenli olmasına katkı sağlar. Mide ve bağırsaklardaki floranın normalde dönmesiyle gaz, kabızlık ve ishal gibi problemler de ortadan kaybolur.

Biogaia damla ilacı fonksiyonel bağırsak hastalıklarda kullanılır. Fonksiyonel bağırsak hastalıkları altta bir sebep yokken mide ve bağırsaklarda problemler yaşanmasıdır. Bu durum çoğunlukla bağırsaklardaki floranın bozulması sebebiyle meydana gelir. Biogai damla mide ve bağırsaklardaki bozulan floranın dengelenmesine yardımcı olarak; vücutta karın ağrısı, kabızlık, bağırsak sancısı, ishal, gaz ve kolik gibi sindirim sistemi hastalıklarını geçirir. Biogaia ilacı içeriğindeki bakteriler sayesinde insan vücudundaki diğer bakterilerle savaşır. Bu ilacın bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Biogaiga sanılanın aksine kabızlık yapmaz kabızlığa çözüm olur. Biogaiga damla uyku yapabilir.  Biogaiga damla kullanan ebeveynlerin çoğu bu damladan çok memnun olduklarını dile getirmektedir. 

Biogaia Damla Nasıl Kullanılır?

Biogaia damla ilacı her gün 5 damla şeklinde ağız yolundan kullanılmaktadır. Yemeklerle birlikte, yemeklerden önce veya sonra kullanımı uygundur. İlaç her kullanımdan önce mutlaka çalkalanmalıdır. Biogaia ilaç direkt olarak ağza da damlatılıp kullanılabilir veya tüketilen besinlere damlatılıp da kullanılabilir. Emziren anneler Biogaia ilacı meme uçlarına damlatıp bebeklerine verebilir. Biogaia damlanın 40 dereceden daha sıcak olan besinlere karıştırılması tavsiye edilmemektedir. Ilaç besinlere damlatıldıktan sonra bekletilmeden kullanılmalıdır.

Biogaia Damla Hamilelikte Kullanımı

Biogaia damlanın hamilelikte kullanımında herhangi bir sakınca olmasa da eğer kişi ilaç kullanma süreci içerisinde hamile kalırsa doktora danışmak iyi olacaktır.

Biogaia Damla Emzirirken Kullanımı

Biogaia damla emziren anneler için de uygun bir ilaçtır. Bu ilacın içerisindeki kültür anne sütüne geçmemektedir. Ancak yine de emziren anneler doktorlarına bu ilaç hakkında danışmalıdır.

Biogaia Damla Yaşlılarda Kullanımı

Biogaia damlanın yaşlılarda kullanımında hiçbir sakınca yoktur.

Biogaia Damla Çocuklarda Kullanımı

Biogaia damlanın çocuklarda kullanımında hiçbir sakınca yoktur.

 

YORUM YAPIN