Burun Üstündeki Siyah Noktaları Diş Macunu İle Temizleme Yolları

“Burun üzerinde siyah noktalar sık karşılaşılan bir cilt sorunudur ve bu kötü görüntü kişiyi çok rahatsız eder. Burun üzerindeki siyah noktalardan kurtulmak için çeşitli yöntemler mevcuttur. Bu yöntemlerden en etkililerinden biri de diş macunu

“Burun üzerinde siyah noktalar sık karşılaşılan bir cilt sorunudur ve bu kötü görüntü kişiyi çok rahatsız eder. Burun üzerindeki siyah noktalardan kurtulmak için çeşitli yöntemler mevcuttur. Bu yöntemlerden en etkililerinden biri de diş macunu kullanmaktır. Makalemizde bunun nasıl yapılacağını anlatacağız.”

Siyah noktalar burun bölgesinde daha çok görülür. Bunlar kötü bir görüntü oluşturur ve estetik açıdan hiç iyi durmaz. Burun üzerinde meydana gelen siyah noktalar dışarıdan fark edildiği için karşı tarafta olumlu bir izlenim bırakmaz ve kişinin güzelliğine gölge düşürür.

Burundaki siyah noktaları sıkmak oldukça yanlıştır. Zira burun, hassas vücut bölgelerinden biridir. Burunda siyah nokta oluştuysa bunları kesinlikle sıkarak gidermeye çalışmamalıdır. Aksi takdirde sivilcelerle başınız derde girebilir.

Burundaki Siyah Noktalar İle Diş Macunu İle Nasıl Kurtulunur?

1.Tarif

Önce ellerimizi ve yüzümüzü suyla yıkayalım ve havlu ile kurulayalım. Daha sonra burnumuzdaki siyah noktaların üzerine diş macunu sürelim ve kurumasını bekleyelim. Ardından yüzümüzü tekrar yıkayalım. Siyah noktalarımıza çok iyi gelecektir. Bu yöntemi beyaz diş macunuyla yapmalıyız. Jel diş macunu fazla etkili olmayacaktır.

2.Tarif

1 tatlı kaşığı diş macunu ile 1 tatlı kaşığı tuz bir kâseye alınır ve güzelce karıştırılır. Burun üzerine uygulanır ve kurumaya bırakılır. Sonra cilt tekrar su ile yıkanır. Bu yöntem her hafta 1-2 defa uygulanmalıdır.

3.Tarif

2 tatlı kaşığı su, 1 tatlı kaşığı diş macunu ve 1 tatlı kaşığı karbonat karıştırılarak macun haline getirilir. Buruna sürülür ve kuruyunca durulanır.

Burundaki Siyah Noktalar İçin Doktorlara Sorular ve Cevaplar

Sual: 23 yaşındayım, burnumda çok fazla siyah nokta var; cildimin başka bölgesinde yok. Bunları temizliyorum fakat gözeneklerimin delik olarak kalmasını önleyemiyorum. Bu da yeniden siyah nokta problemiyle karşılaşmama yol açıyor. Siyah noktaların bazıları sivilceye dönüşüyor ve geçmesi çok zaman alıyor. Gözeneklerin sıkılaşması ve siyah noktaların yok olması için ne yapmalıyım?

CEVAP

Dr. Nezih Karaca’nın cevabı şöyledir; İsotrexin jel 1x1 gece çok ince bir şekilde burun üzerine 3 ay kullanın.

Sual: Burnumun ucunda lekeler ve siyah noktalar var. Hangi ilacı kullanırsam geçer?

CEVAP

Dr. Ayşe Cinkaya Kahveci’nin cevabı; "Papatyayı sıcak suya ekleyip cildinizi papatya buharına tutarak 10 dakika bu şekilde bekleyin. Siyah noktaları sıkarak boşaltın fakat tırnak izi yapmamaya özen gösterin."

Sual: Merhaba, 17 yaşındayım ve yüzümde siyah noktalar var. Bunlar özellikle de burun bölgemde yoğunlaşıyorlar. Nasıl kurtulabilirim?

CEVAP

Dr. Nezih Karaca’nın cevabı şöyledir; Her gece Tretin krem sürün. Buna 3 ay devam edin. Siyah noktalar için etkili bir çözümdür.

Not:Makalemizde geçen soru ve cevaplar doktorsitesi web sitesinden alınmıştır. Cevaplar şahıslara mahsustur.

 

YORUM YAPIN