Ceviz kabuğu suyu saça nasıl uygulanır? Resimli anlatım

Ceviz içeriğindeki vitamin ve mineraller sayesinde hem cilt hem de saç için çok faydalıdır. Yalnız ceviz değil, ceviz kabuğu da saçlar için muhteşem etkilere sahiptir. Saç dökülmesini durdurur, saçlardaki beyazlığı giderir, parlak saçlara kavuşmanıza yardımcı olur… 

Ceviz kabuğunun suyu saçlara çok iyi gelmektedir. Bunun için ister yaş ister kuru ceviz kabuklarını kaynamakta olan suyun içine atıp 10 dakika kaynatmanız yeterlidir. Ceviz kabuğu suyu saçta dökülmeyi engeller, kepek problemini ortadan kaldırır ve saçları canlandırır.

Ceviz Kabuğu Saça Nasıl Uygulanır?

Ceviz kabuğunun suyunu çıkarmak içine 4 bardak suyunun içine 10-15 adet ceviz kabuğunu 15 dakika kaynatın. Kaynadıktan sonra ocaktan alıp ılımaya bırakın. Hazırladığınız bu su ile saçlarınızı haftada 2 defa yıkayın. Ceviz kabuğu suyunu saçınıza düzenli uyguladığınızda saçlarınıza olan faydalarını aşağıda sıraladık.

Ceviz Kabuğunun Saça Faydaları Nelerdir?

 1. Saçları nemlendirir, saçlardaki kuruluğu giderir.
 2. Saç dökülmesinin durması için en etkili yöntemlerdendir.
 3. Kepek problemine doğal çözümdür
 4. Saçlardaki beyazlığı giderir, doğal saç renginize dönmenizi sağlar.
 5. Ceviz kabuğu saçları boyamak için de kullanılabilir
 6. Kafa derisindeki yaraların tedavisine yardımcı olur
 7. Saçların köklerini besler ve bu sayede saç tellerinin güç kazanmasına yardımcı olur. Bu sayede saç dökülmesini ortadan kaldırır. Ceviz kabuğu suyu sayesinde gür saçlara kavuşabilirsiniz.
 8. Saç derisini etkileyen zararlı mantarlardan kaynaklanan cilt hastalıklarına şifadır.
 9. Saçları ve saç derisini güçlendirir, sağlıklı saçlara sahip olmanıza yardımcı olur.
 10. Ceviz kabuğu vitamin ve mineral açısından zengin olduğu için saçlara hem parlaklık hem de sağlıklı bir görünüm kazandırır.
 11. Saçın doğal rengini koruyarak beyaz oluşumunu geciktirir.
 12. Saçlarda kırılma ve elektriklenme problemini ortadan kaldırır.
 13. Saça doğal ışıltı verir.
 14. Saç tellerini güçlendirip kalınlaştırır ve bu yüzden ince telli saçları olan kişiler ceviz kabuğu suyunu mutlaka denemelidir.
 15. Ceviz kabuğunun en büyük özelliği saçları beslediği için dökülmesini önlemesidir. Düzenli olarak uyguladığınız ceviz kabuğu suyu sayesinde saçlarınızdaki dökülmenin zamanla tamamen durduğunu fark edeceksiniz. Ceviz kabuğu suyu saçların kökten uca kadar beslenmesini sağladığı için dökülme ve koparak dökülmelerin önüne geçer.
 16. Doğal boya etkisi oluşturduğu için saça 3 ay boyunca sürülecek ceviz kabuğu suyu saçların doğal rengine kavuşmasını ve ayrıca saçların yumuşak olmasını sağlar.

Prof. Dr. Ahmet Maranki’den Saç Dökülmesine Ceviz Kabuğu İle Çözüm

Kadın erkek fark etmeksizin günümüzde birçok kişinin saç dökülme problemi vardır. Bunu önlemek için başvurulan ilaçlar etki göstermediği gibi bitkisel yöntemler ise düzenli kullanım gerektiriyor. Fakat ceviz kabuğu suyu sayesinde saçlarınızda dökülmeyi kolayca durdurmanız mümkündür.

Bunun için 1 litre sıcak suyun içine 20 tane cevizin kabuklarını koyup 15 dakika kaynatın. Sonrasında hazırladığınız bu suyu her gün sabah ve akşam iki defa saçlarınızı yıkamak için kullanın. Bu kürü en az 3 hafta uygulamanız şarttır. Ceviz kabuğu suyu düzenli kullanımda saçlardaki dökülmeyi gözle görülür derecede azaltıyor.

 

YORUM YAPIN