Cüneyt Arkın'la iki kez evlenen ve zengin bir ailenin kızı olan Betül Cüreklibatır kimdir?

Türk Sinema tarihinin en iyi oyuncularından ve yakışıklılığı ile jönlerinden biri olan 84 yaşındaki Cüneyt Arkın 27 Haziran Pazartesi günü hayatını kaybetti. Usta oyuncunun vefatından sonra en merak edilenlerden biri özel hayatı oldu. Cüneyt Arkın'ın iki kez evlendiği bir kez boşandığı Betül Cüreklibatır kimdir?

Cüneyt Arkın olarak tanıdığımız, asıl adıFahrettin Cüreklibatır olan usta oyuncunun eşi Betül Cüreklibatır en merak edilen konular arasına girdi. İşte detaylar...

BETÜL CÜREKLİBATIR KİMDİR?

Betül Cüreklibatır, 1 Ocak 1947 tarihinde İstanbul'da doğdu. Çini fabrikası sahibi zengin bir ailenin kızı olan Betül Işıl Cüreklibatır, Fransız Kız Lisesi'ni bitirdikten sonra İsviçre'deki bir üniversiteden mezun oldu. Okulu bitirdikten sonra  Air France sınavını kazanarak uçuş görelisi yani hostes olarak çalışmaya başladı. Bu sırada adını Cüneyt Arkın olarak değiştiren Fahrettin Cüreklibatır ile bir uçuş sırasına tanıştılar. Çift 1969 yılında nişanlandı. 1970 yılında evlendiler ancak bir yıl sonra 1971 yılında boşandılar.

YENİDEN EVLENDİLER

Cüneyt Arkın ve Betül Işıl Cüreklibatır evliliklerinin noktaladıktan bir yıl sonra 1972 yılında yeniden bir araya gelerek evlendi ve bu kez evliliklerinde iki çocukları oldu. Çocuklarına Kaan ve Murat ismini verdiler. İlk çocukları Murat Arkın 1975 yılında, ikinci çocukları Kaan Arkın ise 1976 yılında doğdu.

 

Etiketler : Cüneyt Arkın'ın eşi Betül Cüreklibatır kimdir? cüneyt arkının eşi betül cüreklibatır kimdir betül cüreklibatır kimdir betül arkın kimdir

 

YORUM YAPIN