Deneyenler memnun kaldı! En iyi 10 güneş lekesi kremi önerisi 2022

Güneş lekesinden muzdarip olanlar buyursunlar! Çünkü güneş lekesini gidermeyi hedefleyen en etkili 10 ürünü sizler için araştırdık ve derledik. İşte her bütçeye leke kremi önerileri…

Güneşe maruz kalan bölgelerde görülen ve yaz aylarında belirginleşen kahverengi lekeler pek çok kadın ve erkeğin rahatsız olduğu cilt problemlerinden biri. Güneşte korunmasız olarak çok fazla kalmaktan meydana gelen güneş lekeleri; alın, yanak, üst dudak bölgesi, burun, çene, boyun ve kollarda görülür.

Güneşin UV ışınları cilt üzerinde daha fazla melanin üretimine sebep olur ve o bölgede koyu lekeler oluşur. Güneşe maruz kaldıktan sonra belirli bir süre geçmesine rağmen açılmayan koyu lekeler, güneş lekesine dönebilir. Peki, güneş lekelerine hangi krem iyi gelir? İşte en iyi güneş lekesi kremi önerileri:

GÜNEŞ LEKELERİ İÇİN EN İYİ KREM HANGİSİ?

Güneş leke kremlerinden fayda görmek için, ürünün kullanım talimatı dikkatli okunmalı ve düzenli olarak kullanılmalı. Deneyenlerin memnun kaldığı en iyi leke kremlerini listeledik! Buyursunlar:

1) Dermaderm leke kremi özellikleri:

En iyi güneş lekesi kremlerini derlediğimiz listemize Dermaderm’in cilt lekelerine karşı bitkisel leke giderici ve beyazlatıcı kremi ile başlıyoruz. Bu krem güneşin UVA ve UVB ışınlarının neden olduğu güneş lekelerinin görünümünü azaltmayı vaat eder. Bunun yanı sıra güneşin zararlı ışınlarının ciltte lekelere yol açmasının önüne geçer. Düzenli kullanımda cilt duru ve lekesiz görünür.

2) Sinoz leke kremi özellikleri

Güneş lekesine karşı kullanabileceğiniz bir diğer ürün Sinoz leke kremi. Ciltteki hormonal, sivilce, hamilelik lekelenmelerinden oluşan eşitsizlikleri dengelemeye destek olurken, güneş lekelenmelerine karşı kalkan olur. İçerisindeki Pentavitin ve Sodyum PCA ile 72 saate kadar yoğun nem desteği sağlar.

3) Salkom beyazlatıcı krem özellikleri

Salkom beyazlatıcı krem adından da anlaşılacağı üzere, cilt renk tonunu açmaya yardımcı olur. Ciltteki fazla pigmenti azaltarak cildin renk farklılıklarını 8-12 hafta arasında azaltmayı hedefleyen Salkom krem, ciltte var olan renk eşitsizliklerini de giderir.

4) Bioderma Pigmentbio krem özellikleri:

Bioderma’da leke sorunu yaşayan hassas ciltlerin imdadına yetişiyor. Bioderma Pigmentbio Daily Care leke görünümünü azalttığı gibi cildi aydınlatıyor ve güneşten koruyor. LumiRevealTM Teknolojisi sayesinde cildin doğal ışıltısını geri kazandırmayı ve aynı zamanda ciltte lekeye neden olan etkilerin azaltılmasını amaçlar.

5) Dermoskin leke kremi özellikleri:

En iyi güneş lekesi gideren kremleri derlediğimiz listemize Dermoskin ile devam ediyoruz. Dermoskin Be Bright Leke Giderici krem formülü sayesinde güneş lekelerini, renk tonu eşitsizliklerini, ince çizgileri, sivilce izlerini, siyah noktaları gidermeyi hedefler. Ayrıca cildin elastikiyetini arttırarak cildin aydınlanmasını sağlar.

6) Dermokil cilt beyazlatıcı krem özellikleri:

Dermokil Natural Skın cilt beyazlatıcı krem SPF15 güneş koruma faktörü ve kil ile zenginleştirilmiş. Kilin cilt üzerinde beyazlatıcı etkisi bulunurken, formülündeki SPF15 güneşe karşı koruma sağlar. Cildinizde güneş lekelerinin olduğu bölgeye kremi düzenli olarak uygulayarak, kısa zamanda pürüzsüz ve eşitlenmiş bir cilde sahip olabilirsiniz.

7) Herbaderm leke kremi özellikleri:

Herbaderm renk açıcı leke kremi, bitki özleri ve vitaminler sayesinde ciltteki koyu lekelerini kararmaların, güneş lekelerinin görünümünü azaltır. Aynı zamanda UVA ve UVB filtreleri içerdiğinden yeni leke oluşumuna karşı cildi korumaya yardım eder.

8) Biolog leke kremi özellikleri:

Biolog leke kremi ciltte sonradan oluşan lekeleri gidermede etkilidir. İçerdiği pirinç yağı cilt rengini açmada oldukça etkili bir içeriktir. Biolog leke kremi doğadan gelen zengin bitki özleri sayesinde özellikle güneş lekelerini giderir. Cildin daha aydınlık ve ışıl ışıl görünmesine yardımcı olur.

9) Golden Plus leke kremi özellikleri:

Yanlış güneşlenme ve ciltteki ton farklılığı ile başa çıkmaya yardımcı Golden Plus Anti-Blemish Cream-Leke Kremi zengin içeriği ile cilt bakımına katkı sağlar. Cilt tonunu eşitleme ve cilde parlaklık kazandırma gibi etkilerini de söylemeden geçmeyelim. 

10) Phytoflora leke kremi özellikleri:

Güneş lekesinden muzdarip olan kişiler için derlediğimiz en iyi güneş leke kremi listemizin sonunda Phytoflora’ya yer verdik. En etkili geçmeyen lekeler için leke giderici ve leke karşıtı krem, tamamen doğal içeriği sahip. İçerdiği temek bileşenler ve bitki özleri sayesinde cilt lekelerini ve izlerini yok etmeyi hedefler.

 

 

YORUM YAPIN