Eski Türkiye Güzeli Selen Soyder'in biyografisi: Kimdir? Kaç yaşında? Evli mi? Çocuğu var mı?

Lale Devri dizisiyle yıldızı parlayan Selen Soyder, 2. Sayfa isimli magazin programının konuğu olarak karşımıza çıktı. Sağlık nedenlerinden dolayı bir süredir ekranlarda görünmeyen Selen Soyder’İn hayatı merak konusu oldu. Peki, Selen Soyder kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte, Ünlü model ve oyuncu Selen Soyder'in hayatı, rol aldığı dizi ve filmler...

Yer Gök Aşk ve Lale Devri gibi başarlı dizilerle adını duyuran Selen Soyder, televizyon programına konuk oldu ve keyifli sohbetiyle renk kattı. Katıldığı 2. Sayfa programında Aşk-ı Memnu Nihal karakteri rolünün ilk olarak kendisine teklif edildiğini söyleyen Soyder, itirafıyla tüm dikkatleri üzerine çekti. Miss Turkey yarışmasında birinci olduktan sonra çok sayıda dizi ve film projelerinde yer alan Soyder'in hayatı ve rol aldığı yapımlar merak edildi. Bunun üzerine “Miss Turkey güzeli Selen Soyder kimdir, kaç yaşında ve nereli?” araştırmaları hız kazandı. İşte, Selen Soyder hakkında merak edilenler…

SELEN SOYDER BİYOGROFİSİ

Adı: Selen Soyder

Doğum tarihi: 26 Aralık 1986

Doğum yeri: İzmir/Konak

Burcu: Oğlak

Kilo: 54

Boyu: 1.75

Saç rengi: Açık kumral

Göz rengi: Koyu kahverengi

Eşi: Oren Fransez

İnstagram hesabı: @selensoyder.resmi

SELEN SOYDER KİMDİR?

Miss Turkey 2007 birincisi, güzel ve başarılı oyuncu Selen Soyder, 1986 İzmir doğumlu. Tam adı Mükerrem Selen Soyder olan ünlü oyuncu İstanbul Bilgi Üniversitesi Tarih bölümü mezunu. 2006 yılında "Miss Model Of Turkey" yarışmasında ikinci olarak seçilen güzel model,"Miss Bikini Of The Universe" yarışmasında Çin Halk Cumhuriyetî'nde Türkiye'yi temsil etti. İlk 5'e giren Soyder, Türkiye'ye "En iyi milli kostüm ödülü"nü de getirdi 2007 yılında "Miss Turkey" güzellik yarışmasına katılıp Türkiye güzeli oldu. Türkiye'yi; Çin'in Sanya adasında yapılan "Miss World 2007" yarışmasında temsil etti. Çin'den döner dönmez Vakko'nun modelliğini yaptı. Daha sonra da İngilizcesini ilerletmek için dil eğitimi maksadıyla Kanada'ya gitti ve 2009 yılında döndü. Geldikten sonra spikerlik kursuna yazıldı ve Star TV'de staj yaptı. Star TV'de kısa bir süre haber sunan yıldız daha sonra Kapadokya'da çekilen Yer Gök Aşk dizisi için kanaldaki görevinden ayrıldı. 2013 yılında adına bir dergi açılan güzel oyuncu, ‘Selenist’ dergisiyle adına ilk dergi açılan insan olarak tarihe geçmiştir.

SELEN SOYDER RÖPORTAJINDAN KESİTLER

İnsanlar hep bir kapı açılır diye güzellik yarışmasına girer ama siz oyunculuk için çok çabalamışsınız... Güzellik işinize yaramadı mı?

Benim çocukluk hayalimdi güzellik yarışmasına girmek. O dönem oyunculuk yapmayı reddettim ve İzmir’e döndüm. 22-23 yaşında, tekrar İstanbul’a gelip, yarışmadan kazandığım eve taşındım. Para kazanmak düşüncesiyle de dizi görüşmelerine gidiyordum ama uzun bir süre sonuç alamadım. Sağolsun Şükrü Avşar bir şans verdi ve ilk işim 136 bölüm devam etti. Bu, çok az oyuncunun başına gelen bir şey...

Oyunculuk dışarıdan bakılınca çok pembe bir dünya gibi görünüyor. Siz nasıl anlatırsınız?

Mesela sizin izlediğiniz üç dakikalık bir sahne için benim 7-8 defa oyunum kesiliyor. Birazcık kukla gibisin... Tiyatroda oynuyorsun, geçiyorsun ama dizide aynı oyunu defalarca tekrarlıyorsun. Meşakkatli bir iş, o yüzden sağlam bir sinir sistemi gerekiyor. Görüyorum, herkes oyuncu olmak istiyor. Zannediyorlar ki, popülersin, iyi para kazanıyorsun... Halbuki hayatından, kendinden yediğin kısmı çok fazla.

SELEN SOYDER EVLİ Mİ?

22 Ağustos 2015 tarihinde hayatını Türk iş insanı-reklamcı Oren Fransez ile birleştirmiştir. Selen Soyder'in çocuğu yoktur.

SELEN SOYDER CAN YAMAN NEDEN KAVGA ETTİ?

Seleb Soyder ve Can Yaman 2016 yılında TRT1 ekranlarında yayınlanan ‘Hangimiz Sevmedik’ dizisinin setinde kavga etmiş ve olay mahkemeye taşınmıştı.

Senaryodaki kavga sahnesi yüzünden çıkan tartışmada Selen Soyder, Can Yaman’ı “Biraz kontrollü oynar mısın, biraz yavaş gelir misin?” diye uyarınca olanlar olmuştu. Bu sözlere sinirlenen Yaman ise “Kolaysa gel de sen oyna” demiş. Soyder de, oyuncuya doğru konuşmasını söylüyor. Bu sözlerle ortam iyice gerilince, çift kahve fincanlarını fırlatıp, olayın büyümesine sebep olmuştu.

Yönetmenin araya girmesiyle kavga son bulsa da Selen Soyder, eşinin isteği üzerine sete korumalarla gelmiş ardından yapım şirketine bildirimde bulunup, diziden ayrılmış ve partnerini mahkemeye vermişti. Sonuçlanan hakaret davasında, 7 bin 830 TL cezaya çarptırılan Can Yaman ise, bu parayı ödemeyeceğini söyleyerek herkesi şaşırtmıştı.

Oyuncu Can Yaman, geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajda, "Başrol çiftinin libidosunun yüksek olması lazım" diyerek tartışmaların fitilini ateşlemişti. TRT1'de yayınlanan 'Hangimiz Sevmedik’ dizisindeki partneri Selen Soyder’e “Selen snob bir kadın, onunla bu yüzden problem yaşadım” diyerek göndermede bulunmuştu. Bu sözlere sosyal medya hesabı üzerinden yanıt veren Selen Soyder ise “Çok şükür ki libidosu düşük, Snop bir kadınım” ifadelerini kullandı.

SELEN SOYDER 2. SAYFADA AŞK-IMEMNU İTİRAFI İLE GÜNDEM OLDU

Tescilli güzel Selen Soyder, bugün katıldığı programda bir itirafta bulundu. Ünlü model, ekranların fenomen dizisi Aşk-ı Memnu’da Hazal Kaya'nın canlandırdığı Nihal rolü için deneme çekimine gittiğini söyledi. Selen Soyder, “Aşk-ı Memnu’da Nihal rolü için görüşmeye gittim. Deneme çekiminde piyano başına oturttular beni. Sonra bir şekilde olmadı, rol Hazal Kaya’nın oldu” dedi.

 

SELEN SOYDER HANGİ DİZİLERDE OYNADI?

Selen Soyder, 2010 yılında FOX TV'de yayımlanan Yer Gök Aşk dizisinde başrolde oynamıştır. Canlandırdığı Toprak karakteriyle Yer Gök Aşk dizisinden Lale Devri adlı diziye geçerek Türk dizi tarihinde bir ilki gerçekleştirdi. Ardından 2014 yılında Reaksiyon dizisinde Dr. Zeynep karakteriyle İbrahim Çelikkol ile başrol oynadı. Son olarak çocukluk arkadaşı Ali Kemal Güven'in kaleme aldığı "Cahide Devekuşu'nun Açık Evliliği" adlı kısa filmde yer aldı. İşte Selen Soyder’in rol aldığı yapımlar:

  • 2016 - Hangimiz Sevmedik
  • 2015 - Cahide Devekuşu'nun Açık Evliliği
  • 2014 - Kod Adı Reaksiyon (Dr. Zeynep) (TV Dizisi)
  • 2011 - 2013 - Lale Devri (TV Dizisi)
  • 2010 - 2012 - Yer Gök Aşk (TV Dizisi)
 

YORUM YAPIN