Esra Bilgiç kimdir? Hangi dizi ve filmde rol almıştır?

Güzel oyuncu Esra Bilgiç, ilk dizi kariyerine "Diriliş Ertuğrul" dizisiyle başlamış ve daha sonra "Bir Umut Yeter" ve "Ramo" dizilerinde başrol oyuncusu olmuştur. Şimdilerde ise "Kanunsuz Topraklar" isimli yeni dizide Gülfem karakterine can vermek için dizi çekimlerine devam etmektedir.

Ankara' da doğup büyüyen Esra Bilgiç, Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olmuştur. Güzel oyuncunun kariyerinin başladığı ilk nokta Diriliş Ertuğrul dizisi olmuş, bu dizide Halime Hatun rolüyle ekran karşısına çıkmıştır. En son Ramo dizisinde Sibel karakterine can veren ünlü oyuncu şimdilerde ise yeni bir dizi için çekime başlamıştır. Güzel oyuncu, 29 Eylül Çarşamba akşamı Fox TV'de yayınlanacak olan "Kanunsuz Topraklar" dizisinde Güfem karakteriyle ekran karşısında gelecektir.  

Esra Bilgiç Kimdir ?

Esra Bilgiç 14 Ekim 1992 yılında Ankara’ da doğdu.  Ankara’lı güzel oyuncu şuan da 29 yaşındadır. Hacettepe Üniversitesi Arkeoloji bölümü okuduktan sonra Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun oldu. İlk olarak TRT 1 de yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizinde rol aldı. Diriliş Ertuğrul dizinde Halime Hatun karakterine can veren Esra bilgiç başarı oyunculuğunun yanında güzelliğiyle de tüm gözleri üzerine çekti. Ardından 2019 yılında Kanal D’ de Bir Umut Yeter dizisinde Derya Akar rolünün sahibi oldu. Esra Bilgiç en son Show TV ekranlarında yayınlanan Ramo dizisinde, Ramo’nun sevdiği kadın olan Sibel karakterini canlandırmıştır.

Esra Bilgiç’in Boyu ve Kilosu

 Hem başarılı hem de güzel oyuncu Esra Bilgiç 29 yaşında Terazi burcudur. Fiziğiyle dikkat çeken Esra Bilgiç 1.77 boyunda ve 50 kilodur.

Esra Bilgiç Eğitim Hayatı

Esra Bilgiç Hacettepe Üniversitesi’nde Arkeoloji bölümü okudu. Ardından Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu.

Esra Bilgiç Evli Mi?

Esra Bilgiç 2017 yılında Beşiktaş’lı futbolcu Gökhan Töre ile sözlendi. Ardından 1 Ekim 2017 tarihinde Gökhan Töre ile evlendi. Aradan geçen 2 yılın ardından ikisi de verdiği ortak kararla ayrıldılar.

Esra Bilgiç’in Oynadığı Diziler

  • 2020-2021 Ramo /Sibel
  • 2018- Bir Umut Yeter / Derya Akar
  • 2014/2019- Diriliş Ertuğrul / Halime Hatun

Esra Bilgiç’in Oynadığı Sinema Filmleri

2021- Adanış: Kutsal Kavga / Cemre Haznedar

Esra Bilgiç’in Aldığı Ödüller

  • 2016- 1. Sosyal Farkındalık Ödülleri / En İyi Kadın Dizi Oyuncusu
  • 2016- 2. Anadolu Medya Ödülleri /En İyi Kadın Dizi Oyuncusu
 

YORUM YAPIN