Göz kapağı (pitozis) ameliyatı olanlar memnun kalıyor mu?

Göz kapağı düşüklüğü pek çok kişinin muzdarip olduğu bir sorundur. Neyse ki ameliyat ile bu sorun düzeltilebilir.Makalemizde tıbbi adı göz kapağı düşüklüğü ameliyatı olan kişilerin yorumlarını okuyabilirsiniz.

Göz kapağı düşüklüğü pek çok kişinin muzdarip olduğu bir sorundur. Neyse ki ameliyat ile bu sorun düzeltilebilir.Makalemizde tıbbi adı göz kapağı düşüklüğü ameliyatı olan kişilerin yorumlarını okuyabilirsiniz.

Bilimsel adıyla pitozis olarak bilinen göz kapaklarında göz kasının zayıflamasına bağlı olarak düşme meydana gelebilir. Göz kapağı düşüklüğü denilen bu durumda göz kapağı gözün renkli kısmını örter. Gözde yaygın olarak görülen bu problem doğuştan ya da yaşın ilerlemesiyle tek veya her iki göz kapağında gelişebilir. Göz kapağını tutan kasların fonksiyonunun azalması veya gevşemesi sonucunda bu durum yaşanabilir.

Göz Kapağı Ameliyatı Olan Kadın ve Erkeklerin Yorumları

  1. Ben devlet hastesinde oldum göz ameliyatımı. Olacaklara tavsiyem de kesinlikle korkmamaları ve doktor seçimlerini iyi yapmaları. Benim dikiş izim hiç yok denecek kadar az. Ameliyat sonrası ağrı veya acı olmuyor, sadece gözlerde şiş oluyor ama o da zaten 10 günde geçiyor. Çok geçmeden işinize devam edebilirsiniz.    
  2. Ben göz kapağı ameliyatımı lokal aneztezi ile dün oldum. Gerçekten çok kolay olduğunu söylemeliyim. Fakat hemen işe dönülebileceği lafı yalan. İkinci günüm bugün ve gözümde sulanma ve batma olduğu için bulanık görüyorum. Gözümde şişlik ve morluk olsa da kesinlikle sonuçtaki görüntüden çok memnunum. Ayrıca bu ameliyatın ücretini sigorta karşılıyor.
  3. Ben de göz kapağı ameliyatı oldum fakat gerçekten hiç memnun değilim. Gözlerim çok küçüldü. Badem göz oldum ve göz kapağım ve göz altlarımda toparlama yapıldı. Sonucu sevmedim. Gözlerimde hala ödem var ama doktora sinirimden muayeneye gitmedim. Sol gözüme oranla sağ gözüm küçük kaldı. Keşke olmasaydım diyorum, önermiyorum kimseye.
  4. Göz kapağı ameliyatını bir göz doktoruna yaptırdım ben. Ameliyattan önce göz tansiyonuna ve göz kuruluğuna bakılması gerekiyormuş. Çünkü göz kuruluğu olanların bu ameliyattan sonra ekstra dikkatli olması gerekiyormuş çünkü göz kapağı ameliyatı sonrasında gözde kuruluk oluyormuş. Ama ben böyle bir sorunla karşılaşmadım. Göz doktoru seçtim çünkü daha başarılı olabileceğini düşündüm. Ameliyat 1 saat sürdü ve hiç acı duymadım ben. Kısa sürede kırışıklıklardan kurtulmuş oldum. Sonuçtan çok memnunum, kesinlikle daha genç görünüyorum.
  5. Ben 2 hafta önce üst göz kapağı ameliyatı oldum. Sonrasında kim görse eskiden gözlerin ne kadar büyüktü, şimdi çok küçülmüş diyorlar. Bu yüzden üzgünüm.
  6. Ben 2 ay önce Malatya’da çok ilgisiz ve alanında uzman olmayan bir plastik cerraha üst göz kapağı ameliyatı oldum. Bir gözümün derisi çok kısalmış ve bu yüzden de gözüm tam kapanmıyor. Ek olarak gözümde kuruluk var ve bulanık görmeye başladım. Doktor inkar ediyor fakat size tavsiyem kesinlikle  öncesinde güzel bir araştırma yapıp iyi bir göz doktoru bulmanız, plastik cerrah değil. Ben gerçekten çok üzgünüm ve ağladığım için de görmem daha da bulanıklaştı. Ameliyat öncesinde keşke araştırma yapsaydım gerçekten ağrımayan başımı ağrıttığıma pişmanım. Doktor bulanıklaşmanın geçip geçmeyeceğine dair kesin bir şey bile diyemiyor. Gerçekten benim için kabustan farksız oldu ve her günüm ızdırap oldu. Yalnızca sağ gözüm sağlam olduğu için şükrediyorum. Sol gözüm hep bulanık ve sürekli olarak yanma ve batma hissi yaşoyorum. Bence göz kapağı ameliyatı olmayın ve sağlıklı gözünüzden olmayın.
  7. Bu yılın mayısında üst göz kapağı ameliyatını yaptırdım ve şu an 7 ay geçti üzerinden. Şu an gözümün kenarında hafif bir iz var ama doktorum bunun 1 yılda geçeceğini söyledi. Makyajla kapatabiliyorum şu an benim için bir sorun yok çünkü ilk zamanlara göre çok daha iyi durumda iz. Böyle kalsa dahi benim için problem değil ben ameliyattan çok memnun kaldım.
  8. Ben bundan 4 ay önce göz kapağı ameliyatı oldum. Ama dikişin izleri sanki ameliyatı dün olmuşum gibi çok yeni duruyor ve oldukça uzun şekilde. Kapatıcıyla çok zor kapanıyor. İzlerin geçmeyeceğine dair endişelerim var.
  9. Göz kapağı ameliyatını ben de oldum. Ameliyat sonrası dikiş izlerim aşırı göze çarpıyor. Ameliyat olalı 9 gün oldu ve göz altlarımdaki morluk hala var. Makyajla kapatmaya çalışıyorum. Ameliyat olmadan sakinleştirici gibi bir şey verdiler ve bayıltmadan yaptılar. O yüzden basit bir ameliyat olduğunu söylemeliyim çünkü gerçekten acı da hissettim. Sadece ameliyattan sonra eve geldiğimde göz kapaklarımda yanma vardı ama onu da buz ile hallettim. Olmaya çekinenler varsa bilmeli ki göz kapağı ameliyatı hiç de korkulacak bir ameliyat değil.
 

YORUM YAPIN