Güzel sunucu Defne Samyeli’nin biyografisi: Kimdir? Kaç yaşında?Aslen nereli?

Sahne şovları ve özel hayatı ile gündemden düşmeyen Defne Samyeli internet arama motorlarında en çok aranılan isimlerden. Peki Defne Samyeli kimdir? Kaç yaşında? Ne mezunu? Kaç evlilik yaptı?

Defne Samyeli 1 Temmuz 1972 doğumlu Türk sunucu, oyuncu ve şarkıcıdır. Deren ve Derin isminde 2 kızı vardır. Samyeli Ekim 2011 tarihinde Mimar eşi Eren Talu’dan boşanmıştır. Bu tarihten itibaren Samyeli hayat yolculuğuna bekar olarak devam etmektedir.

BİYOGRAFİSİ

Adı: Defne Samyeli

Doğum Tarihi: 1 Temmuz 1972

Doğum Yeri: İstanbul

Boyu: 1.72

Kilosu: 52

Burcu: Yengeç

Göz Rengi: Yeşil

Saç rengi: Kestane

Medeni Durumu:Bekar

Kızları: Deren, Derin Talu

Annesi: Sendegül Samyeli

Babası: Haluk Samyeli

Kardeşleri: Sühan Samyeli

Instagram hesabı: @defnesamyeli

DEFNE SAMYELİ KİMDİR?

İstanbul'daki Kasımpaşa Deniz Hastanesi'nde, 17 Mart 1972 itibariyle dünyaya gelen Defne Samyeli, İstanbul'lu bir ailenin ilk kızıdır. Annesinin adı Sendegül, babasının adı ise Haluk'tur. Sühan isimli bir erkek kardeşi vardır. Amiral olarak çalışan Haluk Bey, Defne Samyeli 13 yaşındayken hayatını kaybetmiştir.

Küçük yaşlarda TRT İstanbul Radyosu’nun çocuk korusuna kabul edilen Defne Samyeli, Nişantaşı Anadolu Lisesi’nden üçüncülükle mezun olmuştur.

Daha sonra Boğaziçi Üniversitesi'ne giren Samyeli, burada Fen Fakültesi'nin Kimya bölümünü bitirmiştir.

24 Nisan 1991'de İnter Star (Magic Box’ın) güzellik yarışmasında büyük bir başarı yakalayan Defne Samyeli, 'Türkiye üçüncü güzeli' seçildi. Senegal’deki Avrupa Güzellik Yarışması’na da katıldı ve 4. oldu. Fakat yarışmayı birincilikle kazanan kişi diskalifiye edildi ve Defne Samyeli bu yarışmada da yine üçüncü oldu.

Tuncay Özkan'ın yönettiği Kanal D ana haber bülteninde bir müddet sunuculuk yaptı. Milliyet Gazetesi'nde ise köşe yazarı olarak çalıştı. Show TV'de ana haber editörü ve sunucusu, Güneş Gazetesi'nde de yine köşe yazarı olarak görev aldı.

Melih Kibar'ın şarkılarından meydana gelen bir albümü vardır. 'Tek Başına' adlı bu albüm 4 Temmuz 1994 tarihinde piyasaya sürülmüştür.

1994 itibariyle Show Tv’de bir eğlence programı sunmaya başlayan Defne Samyeli, 'Show'da Show' isimli bu programı, 3 yıl kadar izleyicilerle buluşturmaya devam etti.

1997'de Show TV'den ayrılarak Kanal D'ye geçti. Burada 'Şakalamaca' adlı bir programın sunuculuğunu üstlendi. O program bitince 'Gecenin İçinden' adında bir haber programının sunuculuğunu yapmaya başladı.

Aynı dönemde editörlük görevini yerine getiren Defne Samyeli, Ekim 1999 tarihinde Kanal D'nin spikeri olarak ekranlarda boy gösterdi.

2000 senesinde rahim kanseri olduğunu öğrendi. O yılın Temmuz'unda Amerika'ya gidip New york’da bir operasyon geçirdi. Tedavisinin ardından sağlığına kavuştu. Amerika'dan geldikten sonra 11 Eylül 2000 tarihinde Kanal D'deki görevine geri döndü.

2002 yılının 15 Temmuz günü Kanal D'deki çalışma hayatı son buldu ve Show TV’ye transfer olarak birkaç yıl burada görev yaptı.

Fakat Ali Kırca ve ekibi 2008 yılında Show TV'ye gelince Defne Samyeli işsiz kaldı.

Çünkü Show TV Ali Kırca ve ekibiyle anlaşmış, Defne Samyeli'nin ve haber merkezinde çalışan diğer kişilerin işine son vermişti.

2010 yılının Mayıs ayında ATV'nin 'Defne Her şey Bambaşka' adlı programını sunan güzel şarkıcı, A Haber'de de görev alarak haber kuşağının sunuculuğunu gerçekleştirdi.

Senaryosu Gani Müjde tarafından kaleme alınan, 'Babam Sınıfta Kaldı' isimli dizide rol aldı. 2013 tarihli bu Fox dizisinde; Mesut Yar, Melis Tüzüngüç ve Cem Davran ile başrolü paylaştı.

2013 yılından bu yana Milliyet Gazetesi'ndeki köşe yazarlığı görevine 2 yıl boyunca devam eden Samyeli, 3 Ocak 2015'de gazeteden ayrıldı. Yaklaşık 8 ay sonra, 16 Ağustos'ta 'Kurtlar Vadisi Pusu'nun dokuzuncu sezon kadrosuna dâhil oldu. Dizide 'Ajan Zeynep’ rolünü canlandırdı.

DEFNE SAMYELİ NE ZAMAN EVLENDİ?

Mimar Eren Talu ile bir müddet birliktelik yaşayan Defne Samyeli, 29 Haziran 1995'de dünya evine girdi. Ekim 2009 tarihinde eşine boşanma davası açan Defne Samyeli, 2011 yılında Eren Talu'dan ayrıldı.

16 yıllık bu evlilikten Derin ve Deren isimli iki kız çocukları oldu. İlk kızı Deren 1996 Las Vegas doğumludur. 'Deren' isminin anlamı ise, 'Defne' ve Eren' isimlerinin birleşimini ifade etmektedir. Çiftin ikinci kızları Derin ise 2003 yılında dünyaya geldi.

DEFNE SAMYELİ İLE RÖPORTAJDAN KESİTLER

Biraz kendinizden bahseder misiniz?

İstanbullu amiral bir babayla, Adana’nın Ramazanoğulları Ailesi’nden gelen bir annenin kızıyım. Bir de erkek kardeşim var. Annem hâlâ üzerimde çok etkisi olan, güçlü bir kadın. Ne kadar itiraz edersem edeyim, kendimi günün sonunda onun dediğini yaparken buluyorum. Babamla geçirdiğim zamansa küçük yaşlardan itibaren entelektüel yanımı beslememi sağladı.Babam hayatımdan bir anda çıkınca büyük bir boşluğa düştüm.

Gençliğinizin sırrı nedir?

Genetik çok önemli. Anneanneme çekmişim. Kendime bakmayı çok seviyorum. Bu yaşlanmama konusu insanlarda hastalık konusu haline geldi. Benim çocuklarım büyüdü ben yeniden 20'li yaşlarıma dönmüş gibi hissediyorum.

Estetiğiniz var mı?

Hiçbir küçük dokunuş, hiç, hiçbir şey yok. İsteyen inansın, isteyen inanmasın. Olsa söyleyeyim. Çünkü biri yaptıracaksa, o kişi benim. 30 yıldır bu sektördeyim. Herkes, her türlü, her dokunuşu yaptırıyor. Yüz yogası çalıştım senelerce... Ben bu işleri geçmişte bir yaptım, şimdi uğraşmak zorunda kalmıyorum

Kaç kilosunuz?

18 yaşımdan beri 52 kiloyum. Metabolizmam hızlı çalışıyor. O zamandan beri kilo almadım.Bu görüntüde kalabilmek için neler yaptığımı bir bilsen (gülüyor). Şaka bir yana da yediğime içtiğime dikkat ederim. Haftada bir gün de detoks yapıp, sporumu asla ihmal etmem. 18 yaşından beri aynı kiloda kalabilmeyi kolay mı zannediyorsun.

Hiç yaşlanmıyorsunuz, bunun sırrı ne?

Genetik çok önemli. Anneanneme çekmişim. Kendime bakmayı çok seviyorum. Bu yaşlanmama konusu insanlarda hastalık konusu haline geldi. Benim çocuklarım büyüdü ben yeniden 20'li yaşlarıma dönmüş gibi hissediyorum

DEFNE SAMYELİ’NİN ROL ALDIĞI DİZİLER

2020 – Sol Yanım (Asena)

2017 – İstanbullu Gelin (Siren)

2015 – Kurtlar Vadisi Pusu

2013 – Babam Sınıfta Kaldı (Çiğdem)

DEFNE SAMYELİ’NİN SUNDUĞU TV PROGRAMLARI

1991-1994: Salı Pazarı (STAR TV)

1992-1993: İyi Günler Türkiye (STAR TV)

1994: Pazar Show (SHOW TV)

1994-1995: Show'da Show (SHOW TV)

1996: Şakalamaca (KANAL D)

1996-1999: Defne Samyeli ile Gecenin İçinden (KANAL D)

1998: Defne Samyeli ile Flaş Haber (KANAL D)

1999-2002: Kanal D Ana Haber Bülteni (KANAL D)

2002: Seçim 2002 (SHOW TV)

2002-2007: Show TV Ana Haber Bülteni (SHOW TV)

2004: Seçim 2004 (SHOW TV)

2006: Vizyon (SHOW TV)

2007: Seçim 2007 (SHOW TV)

2010: Her şey Bambaşka (ATV)

 

YORUM YAPIN