Hasan Can Kaya Konuşanlar programı ne anlatıyor?

Hasan Can Kaya; yazar, senarist ve Stand-up göstericisidir. Ünlü komedyen şu sıralar Exxen platformunda "Konuşanlar" programını sunmaktadır.

Son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz Hasan Can Kaya senarist, yazar ve Stand-up göstericisidir. Yazmış olduğu senaryoları film yapmak istemiş ve bir süre senaristlik yapmıştır.“1 Erkek 1 Kadın 2 Çocuk” dizisinde senaristlik yaparken dizi ekibindeki arkadaş grubunun desteği ile stand-up gösterisi yapmaya karar vermiştir. Ardından Leman Kültür Beşiktaş’ ta Stand-up gösterisi yapmaya başlamıştır. İlk şahsi projesini Ocak 2020 tarihinde You Tube platformunda “Konuşanlar Talk Show” olarak gerçekleştirmiştir. Bu programını Ocak 2021 itibariyle Acun Ilıcalı’nın Exxen platformunda yapmaya devam ediyor.

Hasan Can Kaya Kimdir?

Hasan Can Kaya 16 Aralık 1989 senesinde İstanbul Güngören de dünyaya gelmiş ve çocukluğunu burada geçirmiştir. Aslen Malatyalı olup İlkokul, ortaokul ve lise dönemini İstanbul’ da tamamlamıştır. Çocuk yaştan beri komik şakalar yapan Hasan Can Kaya lise döneminde de yaptığı esprileriyle arkadaşlarını güldürmüştür. Espri yeteneğine sahip olan Hasan Can Kaya kendisini komedyenlik ve tiyatro alanında geliştirmiştir. Senaryo yazmaya başlamış ve sonrasında yazdığı senaryoları film yapmak istemiştir. “1 Erkek 1 Kadın 2 Çocuk” dizisinde senaristlik yapmıştır. Dizi ekibindeki arkadaş grubu Hasan Can Kaya’yı desteklemiş ve Hasan Can Kaya, Stand-up yapmaya karar vermiştir.

Hasan Can Kaya Komedyenliğe Ne Zaman Başladı?

Hasan Can Kaya stund-up yapmaya karar verdikten sonra Leman Kültür Beşiktaş‘ ta Stand-up gösterisine başlamıştır. Hasan Can Kaya gösterisiyle gün geçtikçe ilgi görmeye başlamıştır. İlk başlarda çok az kişiye gösteri yaparken yavaş yavaş duyulmaya başlamış ve salon tamamen dolmaya başlamıştır. Stand-up gösterisine artan ilgiyle son haftalarda 4 gün gösteri yapan Hasan Can Kaya seyircilerden aldığı güzel tepkilerle komedyenliğe odaklanmıştır.

Hasan Can Kaya İlk Kişisel Projesi Nedir?

Hasan Can Kaya stand-up gösterisi yaptığı dönemde seyircilerden aldığı yoğun ilgi ve destekle komedyenliğe odaklanmıştır. İlk şahsi projesine Ocak 2020 tarihinde başlamış ve “Konuşanlar Talk Show” çekimlerine başlamıştır. 12 Mayıs 2020 tarihinde de sıfır aboneli YouTube hesabından “Konuşanlar Talk Show” 1. Bölümü yayımlamıştır. İzlenmeye başladıktan çok kısa bir süre sonra izleyici sayısını artmıştır. Gelen izleyicileri kahkaha krizine sokan Hasan Can Kaya'nın ünü kulaktan kulağa yayılmaya başlamıştır. Ve You Tube mecrasında daha 3. Ayında iken büyük patlama yaşamış izlenme sayısı 10 milyona ulaşmıştır.

Hasan Can Kaya  Exxen’ e mi Transfer Edildi ?

Son zamanlarda YouTube platformunda adını sıkça duyduğumuz Hasan Can Kaya artık Exxen’de. “Konuşanlar”programı Aralık 2020 itibariyle Acun Ilıcalı ’nın yeni kurduğu bu Exxen platformunda devam ediyor. Konuşanlar programı YouTube’ dan Exxen’e transfer edildikten sonra YouTube’ daki tüm bölümler kaldırılmıştır. Hasan Can Kaya bölümler kaldırıldığından dolayı oldukça fazla tepki almıştır. Fakat bunun üzerine hiçbir değişiklik olmamış, bölümler geri yüklenmemiştir.

 

YORUM YAPIN