İlişkiden Sonra Uzayan Şeffaf Akıntı Neden Olur Nasıl Geçer

Kadınlarda vajinal akıntı gelmesi normal bir durumdur. Vajinal akıntı kadın vajina sağlığı için çok önemlidir, vajinanın sağlıklı bir pH dengesini korur, vajinadan ölü hücreleri ve bakterileri temizleyip vajinal hastalıkları önler.

Kadınlarda vajinal akıntı gelmesi normal bir durumdur. Vajinal akıntı kadın vajina sağlığı için çok önemlidir, vajinanın sağlıklı bir pH dengesini korur, vajinadan ölü hücreleri ve bakterileri temizleyip vajinal hastalıkları önler.

Şeffaf Uzayan Akıntı Neden Olur?

Şeffaf sümüksü uzayan vajinal akıntı yumurtlama belirtisidir. Şeffaf uzayan akıntı gelmesi genellikle gebelik belirtisi olarak kabul edilmez. Bu durum yumurtlama döneminde olur. Yumurtlama çatlama belirtisidir, yumurtlama akıntısıdır. Muhtemelen yumurtluyorsunuzdur ve vücudunuz servikal mukus üretiyordur.Şeffaf uzayan akıntınız varsa gebelik testi yaptırsanız bile sonuç büyük ihtimal negatif çıkacaktır.

Şeffaf uzayan akıntı vücudunuzda östrojen hormonunun arttığını gösterir. Bu tür bir akıntı genellikle adet döngülerinin ortasında meydana gelir ve yumurtlamanın bir işaretidir (vücudunuz bir yumurta salmaktadır) ve doğurganlık çağındaysanız, şeffaf uzayan akıntının geldiği dönemde hamile kalabilirsiniz

Yumurtlama sırasında rahim ağzınızdan salgılanan bu sıvı, spermin yumurtayı döllemesi yani gebelik için mükemmel bir zaman dilimidir. Hamile kalmak istemiyorsanız, bu tür akıntı yaşadığınız dönemde cinsel ilişkiye girmemeli veya doğum kontrol yöntemlerine başvurmalıdır.

Berrak vajinal akıntı, kadın üreme sisteminden sıklıkla görülen ve normal bir durumdur. Şeffaf ve uzayan akıntı yumurtlamanın bir işaretidir; berrak sulu vajinal akıntı ise adet dönemi öncesi, cinsel uyarılma veya hamilelikte meydana gelebilir.

Kalın, yoğun, peynirimsi beyaz vajinal akıntı ise, mantar enfeksiyonu, bakteriyel vajinoz veya menopoz gibi daha ciddi bir durumaişaret edebilir.

Cinsel İlişki Sonrası Uzayan Şeffaf Akıntı Neden Olur?

Cinsel ilişki öncesinde, sırasında ve sonrasında oluşan şeffaf uzayan vajinal akıntı, cinsel uyarılmanın bir sonucu olabilir ve normal kabul edilir. Cinsel organlara artan kan akışı vajinadaki bezlerin ilişki sırasında şeffaf, uzayan, ince bir sıvı salgılamasına neden olabilir. İlişki öncesinde, sırasında veya sonrasında bu akıntıda artış görülebilir.

Şeffaf Uzayan Akıntı Nasıl Geçer?

Şeffaf uzayan akıntıdan rahatsızsanız kadın doğum doktoruna gidip doktorun verdiği ilacı kullanabilirsiniz. Aşağıda bildireceğimiz yöntemlerde akıntıyı azaltmaya yardımcı olacaktır. Ancak akıntının tamamen kesilmesi mümkün değildir ve tamamen kesmek de doğru değildir. Bu akıntı sayesinde vajinamız hastalıklardan korunur.

Elma Sirkesi

Elma sirkesi vücudunuzun doğal pH dengesini korumaya yardımcı olur. Ayrıca asidik ve antiseptik özellikleri vajinal floranın asidik kalitesini geri kazanmaya ve vajinal kokuyu azaltmaya yardımcı olur .

  1. Eşit miktarda su ile elma sirkesini karıştırın. Birkaç gün boyunca günde bir veya iki kez bunla vajinayı yıkayın.
  2. Ayrıca günde bir kez bir veya iki yemek kaşığı elma sirkesi ile karıştırılmış bir bardak su içebilirsiniz.

Çemen Tohumu

Çemen otu tohumları vajinadaki pH seviyesini iyileştirmeye ve östrojen seviyelerini dengelemeye yardımcı olur.

  1. Bir tatlı kaşığı çemen otu tohumunu geceden 1 bardak suda bekletin. Ertesi sabah suyu süzün ve yarım tatlı kaşığı bal ekleyin. Aç karnına için.

Kızılcık

Kızılcık, bakterilerin vajina duvarına yapışmasını önlemeye ve akıntı sorunuyla savaşmaya yardımcı olabilecek antibiyotik, antifungal ve antioksidan özellikler içerir.

  1. Sorun çözülene kadar günde iki veya üç kez bir bardak şekersiz kızılcık suyu için.
  2. Kızılcık suyu yoksa kızılcık tabletleri alabilirsiniz. Doğru dozaj için doktorunuza danışın.

Bamya

Bamya vajinal akıntı tedavisinde faydalıdır. Doğası gereği yapışkan olan bamya, akıntıyı vajinal yoldan temizlemeye yardımcı olur ve dolayısıyla vajinal akıntıyı azaltır.

  1. 100 gr bamyaları yıkayın ve küçük parçalara ayırın. Bamya parçalarını yarım litre veya yaklaşık iki bardak suda 20 dakika su yarıya düşene kadar kaynatın. Bu çözeltiyi süzün ve üç parçaya bölün. Bu solüsyonun bir bölümünü günde üç kez biraz balla birlikte için. Durum düzelene kadar bu çözümü uygulayın.
 

YORUM YAPIN