İsveç Diyeti Yapanlar Yorumları Nasıl Kaç Kilo Verdiler?

İsveç diyeti, İskandinav yahut Danimarka diyeti olarak da bilinir.

İsveç diyeti, İskandinav yahut Danimarka diyeti olarak da bilinir. 13 günlük bir program olan İsveç diyeti çok kısa zamanda çok fazla kilo vermeyi vadeder. Zayıflama konusunda garanti veren İsveç diyeti, kişiye 13 günde 7 ila 10 kilo arası kilo verdirmektedir. İsveç diyeti yapan birçok kişi, olumlu sonuçlar almışlardır. İsveç diyeti ile kilo veren birçok kişi, İsveç diyetinden memnun kaldıklarını dile getiriyor. İsveç diyetinden olumlu sonuç alan kimseler olsa da, İsveç diyeti sağlık sorunu olmayan kişiler tarafından yapılmalıdır. Hatta bazı uzmanlar, kişinin doktor gözetimi altında İsveç diyetine başlaması gerektiğini bildirmektedir.

İsveç Diyeti Yapanların Olumlu Ve Olumsuz Yorumları

Arkadaşımın tavsiyesiyle İsveç diyetine başladım. Ben İsveç diyeti programına spor dahil etmedim. Spor yapmamama rağmen günde 1 kilo verdim. Yalnız gerçekten çok irade isteyen bir diyet, bu nedenle yalnızca 6 gün dayanabildim. Özetle; İsveç diyetiyle 6 günde 6 kilo verdim.

77 kiloyla İsveç diyetine başladım. Bazı kişiler İsveç diyetini yaparken zorlandıklarını ve 6 gün dayanabildiklerini söylüyorlar. Ancak ben kendimi biraz zorladım ve 13 gün yaptım. 13 günlük diyet programının bitmesine son 2-3 gün kala diyet listesi dışında bir dilim pasta ve poğaça yedim. 13 günde 5 kilo verdim, çok memnun kaldım.

İsveç diyetini yapan bir tanıdığım vardı. İsveç diyetini yaptıktan sonra çok kilo verdi. Ancak, daha sonrasında verdiği kilonun çok daha fazlasını geri aldı. İsveç diyeti bir anda çok kilo vermeyi sağlayan ve kişinin dengesini bozan bir diyet. İlk başlarda kilo vermeyi sağlıyor, ancak daha sonrasında verilen kilonun çok daha fazlasını geri aldırıyor.

13 gün dayanamadığım, ancak 6 gün yapabildiğim bir diyet. İsveç diyetine başlarken 92.7 kilo ile başladım. İsveç diyetine başladığım ilk gün 600 gram verdim. İkinci gün 1 saat yürüyüş yaptım ancak meyve yemedim ve 300 gram verdim. 3. gün 1 saate yakın kardiyo çalıştım, 1 saate yakın da ağırlık çalışması yaptım ve 900 gram verdim. 4. günde yine 1 saate yakın spor yaptım 500 gram verdim. 5. gün de 45 dakika yürüyüş yaptım, brokoli yemek yerine mandalina yedim, günün sonunda 300 gram vermiştim. Ve 6. gün yani son günümde 1 saat yürüyüş, 50 dakika kardiyo yaptım günün sonunda 800 gram vermiştim. 6 günlük İsveç diyeti boyunca toplamda 3 kilo 800 gram verdim.

İsveç diyeti çok ağır bir diyet olmakla birlikte, kişiyi aç bırakan bir diyet. 13 günde 10 kilo verdirdiği söyleniyor. Ancak kısa zamanda bu kadar kilo verdiren bir diyetin sağlıklı olduğunu düşünmüyorum.

Zayıflamak için birçok yöntem denedim. Senede ancak 6 kilo verebildim. Daha sonra İsveç diyetine başlama kararı aldım. İsveç diyetini 6 gün yapmama rağmen 4 kilo verdim. Ben İsveç diyetinin sonucundan oldukça memnun kaldım.

 

YORUM YAPIN