Kandida, Candida Albicansdan Kurtulanların Yorumları Nasıldır

Candida mantarı, halk arasında bağırsak mantarı olarak bilinir ve toplumumuzda sık rastlanılan bir sağlık sorunudur.  Bağırsak mantarı kronik yorgunluk, depresyon, ishal, kabızlık, gaz gibi mide bağırsak sorunları,ağız kokusu gibi çeşitli belirtiler

Bağırsak Mantarından Candidan Kurtuldum Diyenlerin Çözüm Önerileri

Candida mantarı, halk arasında bağırsak mantarı olarak bilinir ve toplumumuzda sık rastlanılan bir sağlık sorunudur.  Bağırsak mantarı kronik yorgunluk, depresyon, ishal, kabızlık, gaz gibi mide bağırsak sorunları,ağız kokusu gibi çeşitli belirtiler verir. Bağırsak mantarı için çözüm arayanlara işte bu sağlık sorunundan kurtulanların önerileri;

Bağırsak Mantarına (Candida Mantarına) Evde Çözümler

Hindistan cevizi yağı bağırsak mantarına çok iyi gelir. Her sabah aç karnınıza 1 çay kaşığı tüketerek bu sorundan kurtulabilirsiniz. Fakat soğuk sıkım ve organik olanını tercih etmelisiniz. Bende de bağırsak mantarı vardı, bu yöntemi uyguladım ve kısa sürede tamamen geçti.

Ben Dr. Fevzi Özgönül'ün bu konuyla ilgili bir açıklamasını okudum. Kronik hale gelen ve bir türlü iyileşmeyen pek çok hastalığın kandida mantarı enfeksiyonundan kaynaklanabileceğini ifade ediyor. "Kilo sorunu olanların, sürekli tatlı krizlerine girenlerin, ekmeği ve unlu yiyecekleri gereğinden fazla tüketenlerin çoğu bu problemle karşılaşır. Bu kişilerin bağırsak florasında kandida mantarı bulunur ve durmadan çoğalarak artar." diyor. Bir de kandida mantarına iyi gelen çay tarifi paylaşmış; o da şöyle:

Bir bardak sıcak suya bir tutam aynısefa bitkisi atın. 10 dk çay gibi demleyin ancak kaynatmayın. Bir tatlı kaşığı da çörek otu yağı ekleyin. Uyumadan 2 saat önce tüketin."

Sizde bağırsak mantarı var mı anlamanın çok kolay yolunu bildiriyorum. Sabah aç karnınıza 1 bardak suyun içerisine tüküreceksiniz. 15 dakika boyunca izleyeceksiniz, tükürüğünüz dibe çökerse bilin ki sizde mantar vardır, çökmediyse yoktur. Bağırsak mantarı için zencefil kesin çözümdür. Bol bol zencefil tüketmelisiniz.

Ben de bağırsak mantarından şikayetçiydim. Ama bir kaşık üzüm sirkesini içme suyuna katıp içiyordum, gerçekten çok faydasını gördüm. Ayrıca başka bir yöntem daha uyguladım. 1 bardak sütün içine yarım limon sıktım ve buzdolabına koydum. 4 saat sonra çıkardım ve ılımasını bekleyip içtim. Bunları düzenli olarak yaptım, son derece etkili oldu.

Bağırsak mantarınız varsa bundan kurtulmak için bir süre undan, unlu mamullerden, şekerden ve şekerli gıdalardan vazgeçin. Sarımsak ve bir de ev yapımı sirke bağırsak mantarının kökünü kazır. Çorbalarınıza, salatalarınıza sarımsak ve sirke eklemeyi unutmayın. Ben bu sayede iyileştim.

Terbisil hap etkili oluyor ancak en az 5 ay kullanmanız gerekir. karbonatlı su da için, biliyorum zor bir hastalıktır ve tedavisi uzun sürer. Karbonatlı su hazırlamak için 1 bardak suya 1 çay kaşığı karbonat ekleyip karıştırın. Bunu her gün için.

Beyaz ekmekten, mayalı gıdalardan ve şekerden uzak durun. Basit karbonhidratlar ve nişastalı gıdaları ne kadar az tüketirseniz o kadar iyi. Bol bol taze sebze yiyin, her yemekte salata hazırlayıp zeytinyağı ve limon ilave ederek tüketin. Probiyotik kullanabilirsiniz fakat eczacınıza danışmalısınız. Bunları 6 ay boyunca uygulamanız lazım.

Defne tohumu candida mantarının baş düşmanıdır. Aç karnınıza her gün 2 tane defne tohumu yutup üzerine 3 bardak su için. Bunu aksatmadan yapın. Ayrıca süt ürünlerini, mayalı ve şekerli gıdaları, gazlı içecekleri azaltın. Ben böyle üstesinden gelmiştim.

Candida nasıl geçer? diye merak ediyorsanız her şeyden önce bilmelisiniz ki bu hastalara gluten ve şeker yasaktır. Doğal ve sağlıklı beslenmeleri gerekir. Prebiyotik besinler tüketilmelidir. Mesela tahıllar ve kurubaklagiller; fındık, ceviz, badem gibi yağlı tohumlar; domates, kereviz, soğan, hardal, sarımsak gibi sebzeler; elma, çilek, üzüm gibi meyveler bunlardandır. Aynı zamanda her sabah dişlerinizi fırçalayıp aç karnınıza 1-2 tane defne tohumu çiğnemeniz faydalı olacaktır. Her öğle yemeğinin ardından da soğuk sıkım hindistan cevizi yağıyla 5-10 dakika gargara yapmanız önerilir. Akşama doğru bir miktar suya 3-5 adet büyük kuru defne yaprağı atıp demleyin ve için, bu da tedavinizi destekleyecektir. Son olarak uyumadan evvel yine dişlerinizi fırçalayıp soğuk sıkım hindistan cevizi yağı veya zeytinyağıyla 5-10 dakika boyunca gargara yapın. Böylece ağzınızda ve nefes borunuzda bulunan candida mantarlarına savaş açmış olacaksınız. Bunları istikrarlı bir şekilde uygulamaya devam ederseniz, savaşı siz kazanacaksınız.

Candida Diyeti Örnek Listesi Candida Mantarı Diyeti Ne Kadar Sürer? Tıklayınız

Mide Mikrobu Olanlar Ne Yemeli Ne Yememeli Mide Mikrobuna Ne İyi Gelir? Tıklayınız

 

YORUM YAPIN