Kaz ayağı kırışıklıklarını gidermek için botoks etkili 7 doğal maske

Göz kenarlarında oluşan kaz ayakları, yüzün diğer bölgelerine göre daha erken meydana gelir. Göz çevresi daha hassas ve ince deriye sahiptir. Bu nedenle göz çevresinin ekstra özel bir bakıma ihtiyacı vardır.

Kaz ayakları göz kenarlarından dışarı doğru oluşan çizgilerdir. Bu çizgiler gözleri kısmak, gülmek, gözleri ovuşturmak, sürekli kaşları çatmak veya fazla mimik kullanmak gibi nedenlerden meydana gelir. Aynı zamanda genetik faktörler, yaş, yanlış cilt bakımı ve sağlıksız beslenmekten dolayı cilt zamanla elastikiyetini kaybeder ve kaz ayakları oluşur. Göz çevresinde kırışıklıklar yüzün daha solgun ve yorgun görünmesine neden olur.

Kaz ayakları daha fazla belirginleşmeden botoks etkili doğal maskelerle bu çizgilerin görünümünü azaltabilir ve kaz ayaklarının oluşumunu önleyebilirsiniz.

Kaz Ayaklarını Gideren En Etkili Doğal Yöntemler

Yumurta akı maskesi;

Yumurta akı gözenekleri sıklaştırdığı gibi göz çevresinde oluşan kaz ayaklarının görünümünü azaltır. Öncelikle 1 adet yumurtanın beyazı bir kasenin içerisine alınır ve köpürene kadar çatal yardımıyla çırpılır. Ardından yüzünü tertemiz yıkayın ve yumurta akını parmaklarınızla göz çevresine sürün. Yaklaşık 10-15 dakika beklettikten sonra bir parça pamuğu ıslatın ve göz çevresini tertemiz silin. Daha sonra ılık su ile cildinizi yıkayın. Bu maske göz çevresini biraz gerdireceği için göz çevresine uygun bir nemlendirici krem sürebilirsiniz. Haftada 2 kez düzenli bir şekilde yumurta akı maskesi uygulayabilirsiniz.

E vitamini kapsülü;

E vitamini kaz ayaklarına neden olan serbest radikallerle savaşır. Böylece göz çevresindeki çizgileri zamanla giderir. Bunun için 2 adet E vitamini kapsülü iğne ile delinir. Kapsül baş ve işaret parmağının arasına alınır ve sıkarak göz çevresine 5 dakika boyunca uygulanır. Göz çevresine masaj yaptıktan sonra yarım saat bu şekilde bekleyin. Daha sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Bu yöntemi hafta 2-3 kez uygulayabilirsiniz.

Aloe Vera;

Aloe vera jeli antioksidan etkisi sayesinde göz çevresini doğal olarak nemlendirir ve kaz ayaklarını zamanla giderir. Bunun için her gece yatmadan önce aloe vera bitkisinin yaprağından biraz kesin ve aloe vera özünü göz çevrenize nazikçe uygulayın. Ertesi sabah kalktığınızda yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Bu yöntemi he akşam uygulayabilirsiniz. Düzenli bir şekilde kullanırsanız 2 haftanın sonunda yavaş yavaş kaz ayaklarınızın azaldığını görebilirsiniz.

Papaya;

C vitamini kaynağı olan papaya ciltteki kırışıkları gideren papain maddesi içerir. Bunun için papaya meyvesinin 4-5 elma dilimi kesin. Ardından dilimlemiş olduğunuz papayayı rendeden geçirin. Ardından rendelenmiş papaya meyvesini göz çevrenize uygulayın. Yaklaşık 15 dakika bekledikten sonra yüzünü ılık su ile yıkayabilirsiniz.

Süt;

Süt içerdiği glikolik asit sayesinde cilt hücrelerinin yenilenmesine yardımcı olur. Bunun için küçük bir kasenin içerisine 2 yemek kaşığı süt ekleyin. Ardından temiz bir bez veya pamuk yardımıyla göz çevrenize uygulayın. Yaklaşık 15 dakika bu şekilde bekledikten sonra soğuk su ile cildinizi yıkayın. Düzenli bir şekilde her gün 2 kez uyguladığınızda, göz çevrenizin daha aydınlık göründüğünü ve kaz ayaklarınızın zamanla azaldığını gözlemleyebilirsiniz.

Yeşil çay;

Yeşil çayın içeriğindeki fitokimyasallar sayesinde göz çevresindeki ince çizgilerden ve kaz ayaklarından kurtulabilirsiniz. Bunun için göz çevrenize yeşil çaya batırılmış pamuklarla masaj yapabilir veya poşet yeşil çayları gözünüzde 10 dakika bekletebilirsiniz. Bu yöntemi haftada 2-3 kez düzenli bir şekilde uygulamalısınız. ( Eğer yeşil çaya pamuk bandırarak göz çevrenize uygulayacaksanız, çayın içerisine birkaç damla limon sıkarak, etkisini arttırabilirsiniz.)

 

YORUM YAPIN