Microblading kaş kontürü yapmanın 5 zararı ve yaşanan pişmanlıklar

Yüze ifadeyi veren ve yüzün en önemli bölgelerinden biri kaştır. Kaşa yapılan yanlış işlemler sonrası hem kaşın doğallığı bozulur hem de kaşlar büyük zarar görür. Kaşlara zarae veren işlemlerden biri de mikroblading uygulamasıdır.

Microblading, “kıl tekniği kaş” olarak da bilinir. Mikroblading, kaşların teknolojik cihazlarla boyanmasıdır, son zamanların trend olan güzelleşme uygulamasıdır. Ancak microblading yaptıran çoğu kişi bu işlemi yaptırdığına çok pişman olmuştur. Yazımızın devamında microblading işleminin kaşlara olan zararlarından bahsettik, buyurun birlikte göz atalım;

Mikroblading (Mircoblading) Yaptırmanın Zararları

Kaşlarının şeklinden memnun olmayıp kıl tekniği mikroblading işlemi uygulayan kadınların çoğu bu yöntemden hiç memnun kalmadığını söylemiştir. Mikroblading yaptıran birçok kişi, yapılan kaş tasarımını beğenmediğini ve mikroblading yöntemiyle kaşların yapay gibi durduğunu dile getirmiştir. Bununla birlikte birçok kadında işlem sonrası kaş ve göz çevresinde kırmızılıkla birlikte şişlikler meydana gelmiştir.

  • Mikroblading işlemi sonrası kaşın tasarımını yahut rengini beğenmezseniz uzun bir müddet bu kaşlarla yaşamak durumunda kalırsınız. Çünkü bu işlemden geri dönülmesi çok zordur memnun kalmasanız bile uzun bir süre bu işlem kaşlarınızda çıkmaz.
  • Bu işlem kaş bölgesini tahriş edebilir. Kaş bölgesinde tahrişe neden olarak kaşların dökülmesine yol açabilir.
  • Mikroblading kaş kontürü, kaşlarda yeşillenme yapabilir. Bununla birlikte kaş rengiyle, tenle yahut saç rengiyle alakasız bir renk olabilir.
  • Simetri kaş yapısına sahip olsanız bile, mikroblading tekniği ile kontör yapılan kaşların simetrisi bozulabilir.
  • Mikroblading yönteminde kaş çizgisine kesikler atılır. Mikroblading yapan kişinin fazla kesik atması durumunda kaş ve göz etrafında şişlikler oluşur. Şişliklerle birlikte göz ve kaş bölgesinde siyahlıklar da oluşur.

Mikroblading İşlemi Kalıcı Mıdır?

Mikroblading kaş kontörü uygulaması ortalama 12-15 ay kadar kalıcılık sağlar. Bu süre her cilt tipinde farklılık gösterir.

Mikroblading Kaş Kontörü Sildirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Mikroblading kaş kontörü işlemi sonrası kaşların silinebilmesi için özel bir solüsyona ihtiyaç vardır. Kaşların silinmesi için kaş bölgesine doğal ve özel formüle sahip bir solüsyon sürülür. Bu solüsyon işlem yapılan derinin altındaki pigmentin kusmasını sağlar. Derinin altındaki pigment derinin üstüne çıkar ve böylece yapılan kaş işlemi silinir. Kaş sildirme işleminde kimyasal asit yahut lazer kullanılmamalıdır. Bu işlemler cilt üzerinde yanık, çatlak yahut başka istenmeyen cilt sorununa yol açabilmektedir.

 

YORUM YAPIN