Mikro Kaynak Yaptıranların Yorumları Tavsiyeleri Nelerdir?

Saça ince tutamların eklenmesi yöntemiyle yapılan saç uzatma yöntemine mikro kaynak tekniği denilmektedir. Bu teknikte saça çok ince tutamlar eklendiği için kişi saçında herhangi bir ağırlık hissetmemektedir.

Saça ince tutamların eklenmesi yöntemiyle yapılan saç uzatma yöntemine mikro kaynak tekniği denilmektedir. Bu teknikte saça çok ince tutamlar eklendiği için kişi saçında herhangi bir ağırlık hissetmemektedir.

Mikro Kaynak Yaptırmak Saça Zarar Verir mi?

Kısa olan saçları uzatmak ve seyrek olan saçları gür göstermek için mikro kaynak saç uygulaması yaptırılır. Mikro kaynak ilk yaptırıldığında gayet güzel görünür ancak mikro kaynak yaptırmanın pek çok dezavantajı vardır;

  1. Mikro kaynak yaptırdıktan sonra saçlarınız gürleşeceğinden saçlarınızı yıkama süreniz uzar, çok şampuan kullanmanıza neden olur, saçlarınızı yıkayıp kurutmanız 1 saat bile sürebilir.
  2. Mikro kaynakta kullanılan saçlara saça mikro kaynak yapıştırıcısı ile tutturulur, bu yapıştırıcı saç uçlarınızı çok yıpratır, saçın keratin yapısını bozar.
  3. Mikro kaynağı çıkarmak istediğinizde hem güç çıkarılır hem de mikro kaynağı çıkarmaya çalıştığınızda saçlar dökülür, kopar ve keçe gibi bir hal alır.
  4. Mikro kaynak uygulaması saçtan çıkarıldığında saç cansızlaşır, saç telleri ölür.
  5. Mikro kaynak uygulaması saçtan çıkarıldığında saç çok fazla döküleceğinden, saçlar çok seyrekleşir.
  6. Mikro kaynak uygulaması saçtan çıkarıldığında saç çok yıpranır ve kendini kolay kolay toparlayamaz.

Mikro Kaynak Yaptıranların Görüşleri Nasıldır?

Ben mikro kaynak yaptırdım ve hayatımdaki en büyük pişmanlığım oldu. Önceden yaptıran arkadaşlarım uyarmasına rağmen gittim yaptırdım. En iyi ve bilinen yerde yaptırmama rağmen 1 ay sonra saçlarım diplerden koptu. Saçlarım iyice azaldı ve cansızlaştı. Benim tavsiyem böyle para tuzaklarından uzak durmanız. Bunun yerine saçlarınıza vitamin ve yağlarla bol bol bakım yapmanız ve sabırlı olmanız.

Ben mikro kaynağı kesinlikle önermiyorum. Ben 2005 ve 2015 yılları arasında çıt çıt kullandım fakat artık sıkılmıştım ve mikro kaynak yaptırayım dedim.  Bunun için İstanbul’da bilinen ve alanında en iyisi kuaförlere gittim ve oldukça başarılı olduğunu düşünmüştüm. Kuaförün ismini vermem uygun olmaz. İlk yaptırdığımda sevmiştim yani gözüme de kötü görünmedi. Ancak zamanla fark ettim ki büyük hataymış. Çünkü saçımın dipleri beyaz beyaz görünüyordu ve saçlarım tiftiklendi. Çıkarmak istediğimde ise saçlarımın yarısı da onlarla birlikte elimde kaldı. Kesinlikle yapmayın, ben büyük bir hayal kırıklığı yaşadım, siz yaşamayın. 

Bugün mikro kaynaklarımı çıkarttım. Saçlarım zaten dökülüyordu, inanın ayrıca aşırı saçımı döktü. Öyle ki saçlarım tüy gibi kaldı ve yarısı döküldü diyebilirim. Siz siz olun mikro kaynaktan uzak durun.

Ben 2 ay önce 150 tane mikro kaynak taktırdım saçlarıma. Daha sonra çıkartmak istedim ve kuaföre gittiğimde saçlarımı yola yola çıkardılar. Baktım saçsız kalacağım ben de eve gittim kendim çıkardım kaynakları. Tamam çıkardım ama saçlarım rezil oldu incecik kaldı. Ki normalde saçlarım zaten ince tellidir şimdiki halini siz düşünün. Mikro kaynak tam bir hayal kırıklığı ve pişmanlıktır.

Bundan 3 ay önce 2.400 TL’ye Bağdat caddesinde bir kuaförde mikro kaynak yaptırdım. Saçları çok kısa olmayan kişilere yaptırmalarını asla önermiyorum. Çünkü bir süre sonra insanı çok bunaltıyor çünkü banyo sonrası çok iyi kurulama gerektiriyor ve neredeyse 1 saat kurutmaya çalışıyordum saçlarımı. Ayrıca tarama işlemini de çok iyi yapmanız lazım. Ayrıca saçlar uzun ve gür olduğunda daha çok şampuan ve saç kremi kullanılması gerekiyor. Düşünün ben sadece 2 hafta dayanabildim çünkü saç diplerimde saçlar birbirne girdi ve artık canımı acıtıyordu. En başta ne kadar güzel de gelse gerçekten uğraşması ve kontrol etmesi çok zor ve sıkıcı. Tavsiye etmiyorum.

 

YORUM YAPIN