Mor Şampuan Silver Şampuan Nedir Mor Şampuan Öncesi Sonrası Resimleri 

Silver şampuan olarak da bilinen mor şampuan sağlık için çok faydalı bir şampuandır. Mor şampuanın en önemli etkisi saçımızı sarı renge, platin rengine boyadıktan sonra saçta meydana gelen turunculukları gidermesidir. Silver şampuanın diğer faydaları

Silver Şampuan Nedir, Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır?

Silver şampuan olarak da bilinen mor şampuan sağlık için çok faydalı bir şampuandır. Mor şampuanın en önemli etkisi saçımızı sarı renge, platin rengine boyadıktan sonra saçta meydana gelen turunculukları gidermesidir. Silver şampuanın diğer faydaları şöyledir; Saç tellerini nazik şekilde arındırır ve temizler. Kullanmaya başladıktan sonra daha parlak ve bakımlı saçlara sahip olursunuz. Saçlı derinin pH seviyesini dengeler. İçeriği, protein ile zenginleştirilmiştir. Bu sayede saçların dipten uca beslenmesini destekler. Mor şampuan, boyama işlemi sonrasında görülen ve istenmeyen turunculuğun kırılmasını sağlamaktadır.

Mor şampuan, silver şampuan adıyla da bilinir. Genellikle saçlarını sarı boyatmayı tercih eden kişilerin favori ürünüdür. Gelin son dönemlerde sık sık adından bahsettiren mor şampuanı daha yakından tanıyalım...

Mor Şampuan (Silver Şampuan)Nasıl Kullanılır?

Silver şampuan, normal şampuanlar gibi kullanılmaktadır. Öncelikle saçlarınızı güzelce ıslatın. Ardından yeterli miktarda şampuanı saçlı deriye ve saç tellerinize masaj yaparak uygulayın. Saçlarınız köpürdükten sonrasında 2-5 dakika kadar bekletin. Daha sonrasında saçlarınızı bol su ile durulayabilirsiniz. Düzenli kullanımı ile saçlarınızda, alt tonu soğuk mor olan grileri yakalayabilirsiniz. Bunun için her banyoda kullanılması önerilmektedir.  

Mor şampuan düzenli kullanılırsa, saçlarda oluşan ve istenmeyen bakır tonlarının kırılmasına yardımcı olur. Ancak diğer şampuanlara oranla, saçların daha fazla kurumasına sebep olabilir. Bu yüzden şampuanı duruladıktan sonrasında saç kremi kullanmak gerekir. Böylece daha sağlıklı, nemli ve yumuşak saçlara sahip olabilirsiniz.

Mor Şampuan (Silver Şampuan) Ne İşe Yarar?

Mor şampuanı kuaförler, güzellik merkezleri ve ünlüler sık sık tavsiye etmektedir. Bu durumun en temel sebebi ise, şampuanın doğal yollarla istenen etkiyi sağlamasıdır. Saçlarda oluşan istenmeyen tonları gidermek için arka arkaya boyama işlemi yapılırsa, saç telleri sağlığını ve canlılığını yitirerek yıpranır. Bu yönteme alternatif olarak, istenen tonlamanın elde edilmesine imkan tanıyan mor şampuan büyük bir popülarite kazanmıştır. Birçok kadın silver şampuan kullanarak, ışıldayan ve daha güçlü saçlara kavuşmuştur.

Mor şampuanın içeriğinde süt proteinler kullanılmaktadır. Bu nedenle saç kırılması, saç tellerinin matlaşması ve dökülmeleri önler. Ayrıca daha güçlü bir saç derisine sahip olunur. İçerisinde bulunan meyve özleri ile saç telleri beslenir, hoş bir koku yayılır ve renk bütünlüğü elde edilmiş olur. 

Açık renk saç tonlarını seven, fakat istediği tonu elde etmekte zorluk çeken kişiler için üretilen mor şampuanlar, saçları açık sarı renklerine boyadıktan sonra meydana gelen istenmeyen kızıllıkların, turuncu rengin yok edilmesinde olumlu sonuçlar vermektedir. Saçlarını sarının koyu tonlarında kullanmayı tercih eden kişiler, mor şampuan ile saç kremini karıştırarak uygulayabilir. Böylece şampuan seyrelmiş ve etkisi hafifletilmiş olacaktır. Mor şampuanın seyreltilmeden ve yoğun şekilde kullanılması herhangi bir soruna yol açmaz. Tavsiye edilen kullanım şekli, saçlar ıslatıldıktan sonra tüm şampuanlar gibi köpürtülerek uygulanmasıdır. Ardından saçlar durulanır.

Silver şampuanın saç kremi ile birlikte uygulanması hiçbir soruna yol açmaz. Saç boyama işleminin ardından kullanılabilir. Kişinin tercihine bağlı olarak, boyadan sonraki birkaç yıkamanın ardından da kullanılmaya başlanabilir. 

 

YORUM YAPIN