Saç mezoterapisi yaptıranların yorumları nasıl, memnun olan var mı?

Saç derisine saç sağlığı için gerekli olan vitamin, mineral ve aminoasit karışımlarının enjekte edilerek uygulanması yöntemine saç mezoterapisi adı verilmektedir. Saç mezoterapisi yaptıran kişiler; saçlarındaki dökülmenin durduğunu, saçlarında daha hızlı uzama gerçekleştiğini ve saç kalitesinde gözle görülür artış olduğunu bildiriyor...

Saç mezoterapisi yöntemi sayesinde vitamin, mineral biotin, pantotenik asit, minoksidil, çinko ve minoasitler gibi ilaçlar saç derisine enjekte edilerek saçın daha sağlıklı olması amaçlanır. Saç mezoterapi sayesinde saçların ihtiyaç duyduğu maddeler saça verildiği için saçtaki dökülme ve seyrelme gibi problemler de ortadan kalkmaktadır.  Saç mezoterapisi yöntemi haftada bir defa toplamda ise 4 ila 8 seans uygulanmaktadır.

SAÇ MEZOTERAPİSİ UYGULATANLARIN YORUMLARI

  1. Ben saç mezoterapisi seanslarıma iki buçuk ay önce başladım. Şu ana kadar toplamda 6 seans ile güzel sonuçlar aldım. Normalde saçlarımı gürleştirmek için birçok farklı ürün kullandım ama inanın en etkilisi saç mezoterapisi oldu. 2 seanstan sonra etkisini görmeye başladım diyebilirim. Bu tedaviyi herkese öneriyorum.
  2. Saç mezoterapisi yaptırdım fakat bu işlemin herhangi bir faydasını göremedim. Durum beni çok üzdü çünkü hem masraflı bir işlemdi hem de zamanımı çaldı. Bende neden herhangi bir olumlu sonuç göstermedi bilemiyorum.
  3. Saçlarıma 7 aydır mezoterapi uygulatıyorum. Yaptırmadan önceki saçlarım ile şu anki saçlarımı karşılaştırdığımda gerçekten saçlarımdaki kalitenin arttığını, saçların hızla uzadığını ve çok daha parlak göründüklerini söyleyebilirim. Ayrıca saçlarımdaki açıklık olan yerler de yeni saçlar ile kapandı. Şu anda saç diplerim çok az görünüyor. Terapiyi aldığım doktorum bir sene sonrasında bu işlemin etkisini tamamen göreceğimi söylemişti. Şu an tedavi bitmemesine rağmen sonuçların iyi olduğunu söylemeliyim. Bu kadar etkili olan saç mezoterapisini asla bırakmam diye düşünüyorum. Tedavim bittikten sonra ilkbahar ve sonbaharda olmak üzere senede 2 defa yaptıracağım. Çünkü zaten zararı olan bir uygulama değil hatta aksine saçlar için çok da faydalı. Fakat bu işlemin güzellik merkezlerinde değil de güvenilir hastanelerde yapılmasını öneriyorum.

  1. Benim saçlarımı koparma huyum var ve çocukluğumdan beri saçlarımı tek tek tutup koparıyorum. Bu yüzden de tahmin edersiniz ki saçlarımda dönem dönem açıklıklar meydana geliyor ve daha sonra uzuyor saçlarım. Fakat uzama çok yavaş gerçekleşiyor. Senelerdir bu sorunu çözmek için birçok farklı yöntem denedim. Denediğim en etkili yöntemler Mezoterapi ve PRP oldu. Mezoterapinin işe yaramadığı kişilerde doğuştan bir saç problemi olduğunu ve dolayısıyla saç folikülü olmadığı için fayda göremediklerini düşünüyorum. Bütün faydalarının yanında maalesef mezoterapi oldukça masraflı bir işlem.

  1. Saç mezoterapisini asla önermiyorum. Bugün son seansımı yaptırmama rağmen inanın hiçbir faydasını görmedim. Bence bunun yerine kan tahlillerinizi, dermatolojik testleri yaptırın, mezoterapiyi hemen düşünmeyin çünkü inanın çektiğim acı ve harcadığım zaman ve paraya asla değmedi. Sanırım artık saç dökülmesi ile yaşamayı öğrenmeliyim çünkü hiçbir yöntem işe yaramıyor.
  2. Saç mezoterapisinden herhangi bir fayda görmedim. Bana PRP+Mezoterapi  toplam 4 seans yapıldı. Son seans üzerinden 1 ay geçiyor fakat yeni çıkan hiçbir saçım olmadı malesef. 

  1. Zaten seyrek olan saçlarımda dökülmeler mevcuttu. Düzleştirici de kullandığım için saçlarım çok yıpranmış, saçlarımın dipleri iyice açılmıştı. Bunun üzerine mezoterapiye başladım ve toplamda 4 seans PRP ve 6 seans mezoterapiyi ve ek olarak 2 tane daha mezoterapi aldım. Tedavinin başında saçlarım normalden daha fazla döküldü ve gerçekten de tedavinin işe yaramayacağını düşündüm. Fakat 6 seanstan sonra saçlarımda büyük bir canlanma oldu. Mezoterapi düşünen arkadaşlara tavsiyem; bu yöntemin yeni saç çıkarmayacağı sadece saç derisinde kalan minik tüyleri kalınlaştırcağını bilmeleri olacaktır. Benim tepemdeki seyrek saçlarda kalınlaşma ve canlanma oldu. Dolayısıyla saçlarım sanki çoğalmış gibi gözüküyor.

Saç Mezoterapisi Nedir Fiyatları Nedir Saça Faydaları Nelerdir? Tıklayınız

 

YORUM YAPIN