Saçlardaki kepeği yok eden en etkili 10 şampuan markası

Saç ve saç derisini arındırıp kepek problemini gideren en iyi, en etkili kepek önleyici şampuan markalarını sizler için bir araya getirdik.

Kadın-erkek, genç-yaşlı fark etmeksizin herkesin yaşadığı saç problemlerinden biri de kepektir. Kepek, günümüzde hemen hemen herkesin karşılaştığı problemlerden biridir. Kepek sorunu; saç derisinin pul pul olup minik parçacıklar şeklinde dökülmesi ile ortaya çıkar. Kepek sorunu ile mücadele etmek için saç derisine uygun bir şampuan kullanılması gerekir. Kepek probleminden muzdarip olanlar için piyasadaki en iyi, en etkili kepek giderici şampuan markalarını içeriğimizin devamında bildirdik, buyurun birlikte göz atalım;

Kepeği Önleyen En İyi Şampuan Markaları

1) Elidor Superblend 2'si 1 Arada Sampuan ve Saç Bakım Kremi Kepeğe Karşı Etkili 650 ML

Kepek problemine birebir olan en etkili şampuanların başında Elidor Superblend şampuan geliyor. İçerdiği zincpyrithione içeriği sayesinde saç derisine yoğun bakım yapar. Saç derisini yumuşatarak kepeksiz ve ipeksi yumuşaklıktaki saçlara kavuşturur. Piyasadaki fiyatı 20,00 TL’dir.

2) Sebamed Kepeğe Karşı Etkili Şampuan 400 ml

Sebamed kepek önleyici şampuan, saç ve saç derisini derinlemesine temizler. Saçlara ekstra yumuşaklık kazandırır. Klinik olarak test edilmiş olup içerisinde sabun ve alkali içermez. 1 ay içerisinde kepek oluşumunda %70’e varan bir azalma görülür. Piyasadaki fiyatı 59,90 TL’dir.

3) Head&Shoulders Supreme Şampuan Arındırıcı 360 ml

Kepeğe karşı en etkili olan şampuanlardan biri olan Head&Shoulders Supreme Şampuan Arındırıcı oldukça özel bir formüle sahip olup paraben içermez. Saç ve saç derisini derinlemesine nemlendirir ve kepek poblemini ortadan kaldırır. Piyasadaki fiyatı 20,90 TL’dir.

4) Pantene Kepeğe Karşı Etkili 500 ml Şampuan

Pantene Kepeğe Karşı Etkili Şampuan içerdiği çinko pyrithione içeren formülü sayesinde saç derisindeki kepeklerle savaşır. Daha ilk kullanımdan itibaren kepekten arınmış, canlı ve güzel görünen saçlara sahip olabilirsiniz. Piyasadaki fiyatı 23,66 TL’dir.

5) Vichy Dercos Kepeğe Karşı Etkili Saç Bakım Şampuanı Kuru Saçlar 390 ml

Vichy Dercos kepeğe karşı etkili olan şampuan dermatolojik olarak test edilmiştir. Selenyum disülfür teknolojisi sayesinde daha ilk kullanımdan itibaren saç derisindeki kepek görünümünü azaltır. Piyasadaki fiyatı 133,50 TL’dir.

6) Syoss Şampuan Kepeğe Karşı Etkili 550 Ml

Syoss şampuan kepek önleyici özelliği sayesinde kepek problemini ortadan kaldırır. Çok kısa bir zaman içerisinde kepeklerde %100’e varan bir azalma gerçekleşir. Saçı ve saç derisini derinlemesine temizler ve saçları kökten uca besler. Piyasadaki fiyatı 29,89 TL’dir.

7) Clear Nem Terapisi Kadın Şampuan 600 ML

Clear nem terapisi şampuan, özel formülü sayesinde saç derisini yağ ve kirden arındırır. Clear şampuan içerdiği chia, ayçiçeği ve moringa tohum yağları sayesinde saça nem kazandırır ve kepek probleminin önüne geçer. Saç derisini besleyerek kepeği önler ve saçların daha canlı, bakımlı görünmesini sağlar. Piyasadaki fiyatı 41,80 TL’dir.

8) Davines Purifying Kepeğe Karşi Şampuan 250ml

Saçları yıpratmadan ve saç derisini tahriş etmeden kepek probleminin önüne geçer. Kepek probleminden muzdarip olanlar için birebir şampuan olup saçları kökten uca arındırır. Piyasadaki fiyatı 174,99 TL’dir.

9) Siveno Kepeğe Karşı Şampuan %100 Doğal 300 ml 82738

İçerdiği çay ağacı yağı içeriği sayesinde kepek problemini giderir. Kepeğe karşı olan özel formülü sayesinde aynı zamanda saç dökülmesinin de önüne geçer. İçerisinde petrokimyasal, paraben, SLS içermez. Piyasadaki fiyatı 23,75 TL’dir.

10) Kerastase Specifique Bain Anti-Pelliculaire Kepek Önleyici Bakım Şampuanı 10014

Saçlardaki kepeği gideren en etkili şampuanlardan biri de Specifique Bain Anti-Pelliculaire Kepek Önleyici Bakım Şampuanıdır. Saç derisindeki kirleri yok eder ve kepek oluşumunun önüne geçer. Piyasadaki fiyatı 230 TL’dir.

 

YORUM YAPIN