Sağlık Ocağı Kan Alma Saatleri Ne Kan Tahlili Ücreti Nedir?

Türkiye'deki sağlık ocaklarının sayısı ortalama 6 bin 300 civarındadır. Sağlık ocaklarının hizmetleri ücretsizdir. Önceki yıllarda sağlık ocakları randevu sistemiyle çalışmaktaydı. Fakat bu uygulama sonlandırıldı. Ülkemizdeki tüm sağlık ocakları 08.3

Türkiye'deki sağlık ocaklarının sayısı ortalama 6 bin 300 civarındadır. Sağlık ocaklarının hizmetleri ücretsizdir. Önceki yıllarda sağlık ocakları randevu sistemiyle çalışmaktaydı. Fakat bu uygulama sonlandırıldı. Ülkemizdeki tüm sağlık ocakları 08.30'da açılmakta ve 17.30 'da kapanmaktadır. Sağlık ocaklarındaki personellerin öğle tatili ise 12.30-13.30 arası olmaktadır. Sağlık ocakları hafta sonu açık mı sorusuna 'hayır' diye cevap verilebilir. Yurt genelinde sağlık ocakları yalnızca hafta içi açıktır, Cumartesi-Pazar günleri hizmet vermemektedir.

Sağlık Ocağında Saat Kaça Kadar Kan Tahlili Verilebilir?

Sağlık ocağında kan verme saatleri sabah 8.30 ve 10.30 arasıdır. 10.30’dan sonra pek çok yer kan almamaktadır. Ancak bazı sağlık ocaklarında 11’e kadar kan almaya devam etmektedir. Kan tahlili sonuçları ertesi gün çıkar. Kan tahliline aç gitmeniz önerilir. Bu yüzden kan veya idrar tahlili verecek olanların sağlık ocağına sabahın erken saatlerinde gitmeleri gerekmektedir. Cuma günü alınan tahlillerin sonucu pazartesi belli olur.

Sağlık Ocağında Saat Kaça Kadar idrar Tahlili Verilebilir?

Aile hekimleri kan tahlillerinin yanında idrar tahlili de yapıyor. İdrar tahlil saatleri kan alma saatleri de aynıdır.

Sağlık Ocağında Gebelik Testi Ne Zaman Yapılır?

Sağlık ocağında gebelik testi yapmak için idrar ve kan testi uygulanır. İdrar testi  sonucu 10 güne kadar çıkar. Kan testi sonucu ise ertesi gün çıkar. İdrar ve kan tahlili ile aynı saatte yani sabah 8.30-10.30 arası gebelik testi yaptırabilirsiniz.

Sağlık Ocağı Tahlil Sonuçları Nereden Öğrenilir?

Tahlil sonuçlarını E-Nabız’dan öğrenebilirsiniz. E-nabız sistemine giriş yapabilmek için T.C. kimlik numaranızı ve şifrenizi ilgili alanlara yazınız. Ekranın solunda 'Tahlillerim' bölümü yer almaktadır. Buraya tıklayarak çıkmış tahlil sonuçlarınızı görüntüleyebilir ve 5 yıllık tahlil sonuçlarınıza ulaşarak bilgilerinizi kontrol edebilirsiniz.

Sağlık Ocağında Tahliller Ücretsiz mi?

Sağlık sigortası mevcut olan veya olmayan herkes sağlık ocağında ücretsiz muayene olabilir, idrar ve kan tahlillerini de ücretsiz olarak yaptırabilir. Fakat doktor ilaç yazarsa aktif sağlık güvenceniz olsa bile ilaç bedelini tamamıyla sizin karşılamanız istenebilir.

Sağlık Ocağı Cumartesi Açık mı?

Aile hekimleri yani sağlık ocakları Pazartesi-Cuma günleri arasında hizmet vermektedir. Hafta sonu açık olmadıklarından acil durumlar için hastaneye gitmek gerekecektir.

Sağlık Ocağında Gebelik Testi Yapılır mı Sonuç Ne Zaman Çıkar Tıklayınız

 

YORUM YAPIN