Sosyal medya fenomeni Sibil Çetinkaya kimdir? Ne iş yapıyor? Kaç yaşında? Evli mi?

Sosyal medya fenomenlerini tanıtmaya devam ediyoruz. Bugünkü fenomenimiz Sibil Çetinkaya. Sibil Çetinkaya kimdir? Kaç yaşında? Ne iş yapar? Evli mi? İşte cevaplar:

Sibil Çetinkaya Instagram ve YouTube üzerinden yaptığı paylaşımlarla tanınan sosyal medya fenomenlerindendir.  Sibil Çetinkaya 10 Mayıs 1994 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. İstanbul Bilgi Üniversitesinde Medya ve İletişim Bölümünden mezun olan Çetinkaya bekardır.

SİBİL ÇETİNKAYA’NIN BİYOGRAFİSİ

Adı: Sibil Çetinkaya

Doğum Tarihi: 10 Mayıs 1994

Doğum Yeri: İstanbul

Boyu: 1.73

Kilosu: 58

Burcu: Boğa

Göz Rengi: Kahverengi

Saç rengi: Kahverengi

Medeni Durumu: Bekar

Annesi: Jermin Çetinkaya

Babası: Armenak Çetinkaya

Kardeşleri: Narod, Alek Armen Çetinkaya

Meslek: Fenomen, Youtuber

Instagram hesabı: @sibilcetinkaya

SİBİL ÇETİNKAYA KİMDİR?

Sibil Çetinkaya 10 Mayıs 1994 İstanbul doğumludur. Bir ablası, bir de ikizi vardır. İlkokulu ve ortaokulu ENKA Okullarında bitirmiş, liseyi de yine ENKA Okullarında tamamlamıştır.

İstanbul Bilgi Üniversitesi'ne giren Sibil Çetinkaya, Medya ve İletişim Bölümünden mezun olmuştur.

Kardeşinin ismi Alek, ablasının adı Narod'dur.

Eğitim hayatına İstanbul'da başlayan Sibil Çetinkaya, ilkokula devam ederken ayrıca drama eğitimi gördü. Oyunculuk, çocukluktan beri en büyük hayalleri arasındaydı. Bir ara Londra’ya gidip eğitimine orada devam etti. Lamda gördüğü oyunculuk derslerinden sonra Bafta’da oyunculuk yaptı.

SİBİL ÇETİNKAYA NE İŞ YAPAR?

Sibil Çetinkaya Türk blogger, fenomen ve Youtuber'dır. İkizi ile beraber sosyal medyada ilgi çekici videolar yayınlayarak geniş bir hedef kitleye ulaşmıştır.

Meslekî kariyerinin ilk adımını TV8 ile atan Sibil Çetinkaya, genellikle kamera arkasında çalıştı.

Youtube kanalında çeşitli videolar yayınlayarak takipçilerinin beğenisini kazandı. Bu videoların bazılarında Instagram fotoğraflarını nasıl daha güzel hazırlayabileceğimizden bahsetti. Videolarının bazılarını ise vlog formatında çekti. Kayak tatilinden keyif dolu anlar paylaşarak herkesi imrendirdi.

Öte yandan Sibil Çetinkaya'nın içerik konsepti bunlarla sınırlı değil. Ünlü fenomen son trendleri takip ederek videolarına yansıtmaktan geri durmuyor. Kombin ve stil önerileri, sezonun sevilen parçaları Çetinkaya'nın videolarında kendine yer buluyor.

Ayrıca o, yeni mekânlar keşfetmeyi, deneyimlerini videolarında takipçilerine yansıtmayı çok seviyor. Makyaj tekniklerine yönelik içerikler de hazırlayan Sibil Çetinkaya, verdiği güzellik ipuçlarıyla kadınlara ilham kaynağı oluyor.

Sağlıklı yaşam ve spor üzerine de çeşitli içerikler sunan fenomenin Youtube kanalı ve sosyal medya hesapları oldukça zengin.

Bu arada Çetinkaya, kendisi gibi sosyal medya fenomenlerinden biri olan Ahmet Aksöz ile 2020 yılında bir projeye imza attı. İkili, beraber; ‘Kafayı Yersin’ isimli bir sohbet, yemek ve gezi programı sunmaya başladı. BluTV'de yayınlanan bu program kısa zamanda büyük ilgi gördü.

SİBİL ÇETİNKAYA, ÇETİNKAYA MAĞAZALARI SAHİBİ Mİ?

Çetinkaya mağazalarının sahibi Ömer Çetinkaya’dır. Sibil Çetinkaya ve ailesi değildir.

SİBİL ÇETİNKAYA’NIN RÖPORTAJLARINDAN KESİTLER

Günlük rutininiz nasıl geçer?

Günlük rutinim çok yoğun geçiyor, anlatmaya kelimeler yetmeyebilir. Ama sizin için özetlemem gerekirse sabah erkenden kalkarım ve bir şeyler atıştırmadan kimseyle konuşmam. Kendimi hazır hissettiğimde vlog çekmeye başlarım ve oldukça çok fazla hikaye paylaşımı sayesinde içimden gelen her şeyi paylaşırım. Her günümü takipçilerimle birlikte yaşıyorum diyebilirim.

Sosyal medyadan gelen kötü yorumlar seni demoralize ediyor mu?

Tabii ediyor ama bununla başa çıkmayı öğrendim. Sonuç olarak biz yoruma açık hesaplarız ve herkes dilediği yorumu yapabilir ama tabii saygı çerçevesinde olmak şartıyla.

SİBİL ÇETİNKAYA ERMENİ Mİ?

10 Mayıs 1994 doğumlu ünlü fenomen Sibil Çetinkaya, Youtube'de ablası Narod Çetinkaya sayesinde popüler olmuştur. Ermenice bir isme sahip olduğu için kendisinin de Ermeni olduğu düşünülüyor. Fakat Sibil Çetinkaya'nın Ermeni değil aslen Sivaslı olduğu biliniyor.

SİBİL KELİMESİ NE ANLAMA GELİR?

Sibil kelimesinin anlamı çeşitli dillerde farklı karşılık buluyor. Türkçe'de süprüntü ve çöp gibi mânâlar taşıyor.

Diğer bir anlamıyla 'sibil' sözcüğü, pişirilmiş toprak ile üretilen bir pipo çeşidini ifade ediyor.

Başka bir söylentiye göre Sibil, 'ilk sayı' demek.

Ayrıca bu kelime bazı kaynaklarda, 'herhangi bir şeyi belli belirsiz olarak gösteren varlık' anlamına geliyor.

 

YORUM YAPIN