Türkülerin Minik Serçesi Tülay Maciran kimdir? Kaç yaşında? Evli mi?

Türk halk müziği dinleyicileri tarafından "Türkülerin minik serçesi" lakabıyla bilinen Tülay Maciran’ın hayatı son zamanlarda çok araştırılıyor. Tülay Maciran kimdir? Kaç yaşındadır? Nerelidir? İşte Tülay Maciran’ın biyografisi

Tülay Maciran Türk şarkıcı ve müzisyendir. 1 Kasım 1984, Sivas doğumlu olan sanatçı müzik kariyerine “Nerdesin” albümü ile başlamıştır.

TÜLAY MACİRAN’IN BİYOGRAFİSİ

Adı: Tülay Maciran

Doğum Tarihi: 1 Kasım 1984

Doğum Yeri: Sivas

Boyu: 1.68

Kilosu: 56

Burcu: Akrep

Göz Rengi: Kahverengi

Saç rengi: Kahverengi

Medeni Durumu: Evli

Instagram hesabı: @tulaymaciran

TÜLAY MACİRAN KİMDİR?

Tülay Maciran Sivas İmranlı’da 1 Kasım 1984 yılında doğdu. Aslen Sivas İmranlılı olan Maciran, şarkıcılık kariyerine daha 8 yaşında türkü söyleyerek başladı. Maciran müzik eğitimini annesinden aldı. Tülay Maciran’ın Taner isimli ikiz kardeşi vardır.

Güzel şarkıcı 20 yıl memleketi İmranlı ve çevre illerde düğün, etkinlikler ve farklı organizasyonlarda yer aldı. 2000 yılına kadar kariyerini bu şekilde sürdürdükten sonra ailesiyle birlikte İstanbula’a taşınan Maciran, türkü evlerinde sahne almaya başladı. 2014 yılında ilk albümü olan “Nerdesin” ve 2017 yılında ise “Melek Yüzlüm” albümünü çıkardı.

Tülay Maciran evli ve bir kız çocuğu annesidir. Sevdiği ve örnek aldığı sanatçılardan bazıları Aşık Veysel, Muharrem Temiz, Erdal Erzincan, Seyfi Doğanay, Zaralı Halil, Muhlis Akarsu, Cengiz Özkan, Yılmaz Çelik ve Güler Duman’dır.

 

YORUM YAPIN