Turuncu Saç Nasıl Küllü Sarı Yapılır Saçtaki Turunculuk Gider

Küllü sarı saç boyası son yıllarda oldukça yaygın olarak tercih edilen bir saç rengidir. Bunun için turuncumsu sarı saçı küllü sarı yapmak birçok kadının istediği bir şeydir. Saçı açtıktan sonra oluşan turunculuğu gidermek için küllü sarı boya

Küllü sarı saç boyası son yıllarda oldukça yaygın olarak tercih edilen bir saç rengidir. Bunun için turuncumsu sarı saçı küllü sarı yapmak birçok kadının istediği bir şeydir. Saçı açtıktan sonra oluşan turunculuğu gidermek için küllü sarı boya sayesinde saçlar daha doğal ve daha sıcak tonda bir görünüme kavuşur. Bu yazımızda turuncu saçı küllü sarıya çevirebilmek için önerilerden ve püf noktalarından bahsedeceğiz.

Saçlardaki Turunculuğunu Gideren, Turuncu Saçı Külli Sarı Yapan Tarif

Malzemeler

  1. 1/2 tüp koleston 1.11
  2. 1/2 tüp 30 vol %9 oksidan
  3. 1 çay kaşığı mavi saç boyası
  4. 1 tatlı kaşığı kadar saç kremi
  5. 2 yemek kaşığı kadar su

Evde saç boyayan kadınların saç açıcı kullanmaları sonucunda en çok yaşadığı problemlerden birisi saçlarda istenmeyen bir turunculuk oluşmasıdır. Bu turunculuğu gidermek için birçok farklı yöntem vardır. Bunlardan en yaygını ise piyasada satılan bir mavi şampuan kullanmaktır.

Ben birkaç gün önce saçlarıma yoğun ombre yaptırdım. Ancak saçlarımın rengi civciv sarısına döndü. Bunun için ne yapabilirim diye araştırırken üstteki tarife denk geldim. Yukarıdaki tüm malzemeleri güzelce karıştırdım ve ardından tüm saçıma uygulayıp 2 dakika beklettim. Ardından ise saçlarımı bol şampuan ile yıkadım. Bu sayede saçlarımda tam küllü sarı tonu elde ettim. Hatta öyle ki bir parça bile turunculuk kalmadı. Bu tarifte dikkat edilmesi gereken en büyük püf noktası mavi boyayı çok kullanmayıp çok az kullanmanız. Çünkü eğer bunu fazla koyarsanız saçlarınız koyu gri renk alır. Ek olarak bu tarif çok etkili olduğu için saçınızda uzun süre bekletmemelisiniz.

Küllü Sarı Saç Rengi Bakımı Nasıl Yapılır?

Saç boyadıktan sonra rengini koruması için saçlarınıza bakım yapmanız çok önemlidir. Bu bakımların başında ise mor şampuan, piyasadaki adıyla silver şampuan gelmektedir. Mor şampuan saçın rengini korur ve bir de üzerine bakım yaparsanız saçlarınızı uzun süre yıpranmadan kullanırsınız. Kesinlikle mavi şampuanı kullanmalısınız.

Saç boyalarından küllü sarı saç rengi oldukça zahmetli bir renktir. Bu yüzden boyadıktan sonra saçınıza düzenli olarak saç kremi uygulamak durumunda kalabilirsiniz. Ek olarak bu renkler için piyasada satılan şampuanları kullanmanız da iyi olacaktır. Mor şampuan alacaksanız iyi bir markanınkini edinmelisiniz. Ek olarak saçlarınıza maskeler, saç serumları ve doğal saç maskeleri uygulayarak boyalı saçın uzun süre parlak ve sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz. Doğal maske için duşta saç durulama suyunuza yarım çay bardağı kadar elma sirkesi katabilirsiniz. Bu yöntem sayesinde saçlarınız yumuşak olacaktır.  Dahası, özellikle yaz aylarında saçları güneşten korumak için saç bakımları yapmalısınız. Havuz ve denizde yüzerken ise bone takarak saç rengini koruyabilirsiniz. 

Küllü Sarı Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Küllü saç rengi en çok açık ten rengine sahip kişilere yakışacaktır. Genel olarak esmerlere ise koyu küllü sarı yakıştığını söylemek yanlış olmaz.

 

YORUM YAPIN