Vajinaya, bikini bölgesine acısız, ağrısız ağda nasıl yapılır?

Kadınların istenmeyen tüylerden kurtulmak için başvurduğu en yaygın yöntemlerin başında şüphesiz ki ağda gelmektedir. Ağda kol, el, bacak ve genital bölge gibi pek çok yere uygulanabilir. Ağda yaptırmak maalesef çoğu zaman acılı bir işlemdir. Peki genital bölgeye, vajinaya ağrısız, acısız ağda nasıl yapılır?

Ağda istenmeyen tüylerden kurtulma yöntemlerindendir. İşte adım adım genital bölgeye ağda yapma yöntemi:

Adım Adım Cinsel Bölgeye Ağda Yapımı

1.Adım

Acısız ağda için genital bölgeye ağda yapmadan önce banyo yapmanız önerilir. Duş sayesinde cildiniz yumuşar ve ağda daha acısız şekilde yapılır. Ek olarak kılları makas ile 5-8 mm uzunluğunda kesmek ağdayı daha kolay yapmanızı sağlayacaktır. Genital bölgeye ağda sonrası nemlendirici sürerek de acıyı azaltabilirsiniz.

2. Adım

Genital bölgeye ağda yapmadan önce eczanelerde satılan ağda ağrısını önleyici kremler kullanarak çekeceğiniz acıyı ortadan kaldırabilirsiniz. Bu tür kremleri internet üzerinden ve kozmetik mağazalarından da temin edebilirsiniz. Temin ettikten sonra ağda yapacağınız bölgeye ağdadan bir saat önce bu kremleri sürün ve bekletin. Bu kremler cildi yatıştırır ve sürüldüğü bölgedeki ağrı reseptörlerini bloke eder, bu durumda geçici hissizlik yaşayacağınız için ağda yaparken acı hissetmezsiniz.

3. Adım

Genital bölgeye ağda uygularken acı duymamak için bir diğer püf noktası da ağda yapacağınız yere pudra sürmektir. Bu sayede tüyler yumuşar ve ağda kıllara daha kolay yapışır. Dolayısıyla ağda yapmanız da kolaylaşır.

4.Adım

Ağda yaparken öncelikle ağdayı ısıtmakla başlayın. Isındıktan sonra ise kullanıma geçmeden önce cildi yakıp tahriş ve kızarıklık oluşturmasını önlemek için cildiniz dayanabileceği sıcaklığa ulaşması için biraz ılınmasını bekleyin. Sıcaklığını test etmek için biraz ağdayı bileğinize sürebilirsiniz. Eğer çok sıcak ise biraz daha soğumasını beklemelisiniz. 

5. Adım

Ağda işlemine geçmeden önce uygun bir yere oturun ve ayaklarınızı düz bir zemine koyup bacaklarınızı açın. Ağda yapacağınız bölgeyi daha iyi görebilmek adına başınızın altına yastık koyabilirsiniz. Uygun pozisyonu almanız ağda yapmanızı kolaylaştıracaktır.

6. Adım

Genital bölgeye ağda yapmak için ağda bezleri kullanabilirsiniz. Bu bezleri kozmetikçilerden temin edebilirsiniz. Bu tür bezler ağdaya özel üretildiği için tüylerin daha kolay şekilde alınmasını sağlamaktadır. Ağdayı ince bir tabaka şeklinde az az sürüp almanız işinizi kolaylaştıracaktır.

7.Adım

Ağda yaparken kılların yönlerine bakmanız önemlidir. Çünkü ağdayı kılların çıkış yönüne doğru sürmeli ve çıkış yönünün tersine doğru aniden çekmelisiniz. 

8.Adım

Ağda işlemi bittikten sonra kozmetikçilerde satılan ağda temizleme mendilleri ile cildi ağdadan arındırabilirsiniz.

Evde Kullanım İçin En İyi Sir, Klasik Ağda Markaları Ve Fiyatları Tıklayınız

Ağda Kılları Çoğaltır mı Kalınlaştırır mı Yoksa İnceltir mi? Tıklayınız

 

YORUM YAPIN