Yerleşme Kanaması Yaşayanlar Üstüne Görme Yaşayıp Hamile  Kalanlar

Yumurta ile spermin döllenmesi sonucu embriyo meydana gelir. Embriyonun yani bebeğin rahime yerleşirken vajinadan açık renkte ve az miktarda açık renkte, pembe veya kahverengi renk kan gelir buna üstüne görme, implantasyon kanaması ve yerleşme

Üstüne Görme Yaşayanların Yorumları Yaşadıkları Belirtiler Nedir

Yumurta ile spermin döllenmesi sonucu embriyo meydana gelir. Embriyonun yani bebeğin rahime yerleşirken vajinadan açık renkte ve az miktarda açık renkte, pembe veya kahverengi renk kan gelir buna üstüne görme, implantasyon kanaması ve yerleşme kanaması denir. Üstüne görme hamilelik belirtisidir. 1 saat sürebildiği gibi 3 günde sürebilir. Üstüne görme her hamilede görülmez.

Üstüne Görme, Yerleşme Kanaması, İmplantasyon Yaşayanların Yorumları Nasıldır?

  1. İmplantasyon kanaması toplumumuzda üstüne görme olarak biliniyor. Embriyo annenin rahmine tutunurken kılcal damarlara değiyor ve kanama oluyor. Ben ilk çocuğuma hamile kaldığımda üstüne görme yaşamıştım. Birinci gün az kanamam oldu, ikinci gün hiç olmadı, sonraki gün yine az bir şey geldi. O gün yaptırdığım testle hamile olduğumu öğrendim.
  2. Ben de oğluma hamile kaldığımda üstüne görme yaşadım.Kanamam çok azdı ve pembe değil kahverengi leke şeklinde geliyordu. 3 gün böyle devam etti. Artık endişe duymaya başladım ve üçüncü gün bunun sebebini öğrenmek için hastaneye gittim. Doktor kist olabileceğinden şüphelendi. Vajinal ultrasonla muayene etti ve kese oluştuğunu gördü. Kan tahlili istedi, Beta HCG değerim 6000 küsür bir şey çıktı. Tabii ki çok şaşırmıştım. Şu an 2 yaşında bir oğlum var.
  3. 1 hafta önce üstüne görme yaşadım ve kan tahlili yaptırarak hamile olduğumu öğrendim. Peki üstüne görme olduğunu nasıl mı hissettim? Belim ağrıyordu, kahverengi lekelenmem oluyordu. Kanama 3-4 gün boyunca leke halinde geldi, sonra kesildi. Ondan sonra öğrendim ki hamileymişim.
  4. Benim hamile olduğumdan haberim yoktu. Kahverengi lekelenmem 4 gün sürdü. Adet oldum diye düşünürken üstüne görme yaşadığımı sonra anladım. Adetim gecikince doktora gittim, test yaptılar ve 2 aylık hamile olduğum söylendi. Yerleşme kanaması pembe-kahverengi renktedir. Bazılarında sadece birkaç saat sürerken bazıları 3 gün kanama görür. Kırmızı renkte de olabilirmiş ama bu nadiren gerçekleşiyormuş.
  5. Normal adet tarihimde pembe ve kahverengi lekeler gelmeye başladı. 2-3 gün ara ara gelip sonra durdu. Pıhtı, renk, koku itibariyle adet kanamasına hiç benzemiyordu. İlk hamileliğimde böyle bir şey yaşamamıştım.Meğerse bu saydıklarım üstüne görme belirtisiymiş. Test yaptırdım gebeyim.
  6. Perşembe gününde adet olacağımı tahmin ediyordum. Fakat Cuma günü 1-2 damla pembe leke geldi. Salı gününe kadar böyle devam etti. Her gün birkaç damla pembe renkte kan geliyordu. Pazartesi günü doktora gittim, üstüne görme yani yerleşme kanaması olabileceğini söyleyip kan tahlili istedi. Fakat sonuç negatif, hamile değilmişim.
  7. Sabahleyin az miktarda hafif pembe kan geldi. Biraz önce baktım, bu sefer daha fazla gelmişti. Galiba regl oldum. Zaten adet tarihim gecikti. Kanda yapılan gebelik testi de negatif çıkınca çok üzüldüm. 2 ay önce evlendim. Umarım en yakın zamanda o mutluluğu yaşayanlardan biri de ben olurum.
  8. Adet olacağım gün 26 Aralık'tı fakat 23 Aralık itibariyle açık pembe renkte kanama görmeye başladım. Ertesi gün kahverengiye döndü. Ben 'bebek denememiz yine başarısız oldu, baksana reglim başladı' diye düşünürken kanamam durdu.Meğerse üstüne görme yaşamışım. 26 Aralık tarihinde kan testi yaptırdım ve kısmetse anne olacağımı öğrendim!
  9. Üstüne görme yaşadım ve açık pembe şeklinde damla damla kanama geldi.Beklenen adet tarihimden 1 gün evvel birkaç damla açık pembe renkte kan geldi. Sonraki gün de böyle oldu. Ben regl olduğumu düşünüyordum, hamile olduğumu bilmiyordum. Sonra kanamam kesildi, oysa bu yaşadığım üstüne görmeymiş. Son 2 günde de birkaç damla gelmişti ama bu seferki çok koyuydu. Şu an hamileliğimin 4. haftasındayım.

Yerleşme Kanaması Üstüne Görme İmplantasyon Kanaması Nedir Ne Zaman Olur Belirtileri Tıklayınız

 

YORUM YAPIN