Yüze Alexandrite Lazer Yaptıranların Yorumları Nasıldır

Vücuttaki tüylerden kurtulma isteği her insanda vardır. Son derece rahatsız edici olan bu durumdan kurtulmak için yapılan pek çok uygulama mevcuttur. Lazer epilasyon da bunların başında gelmektedir. Alexandrite lazer epilasyon ise, modern teknolojik

Vücuttaki tüylerden kurtulma isteği her insanda vardır. Son derece rahatsız edici olan bu durumdan kurtulmak için yapılan pek çok uygulama mevcuttur. Lazer epilasyon da bunların başında gelmektedir. Alexandrite lazer epilasyon ise, modern teknolojik imkânlardan yararlanılarak geliştirilen popüler ve etkili bir yöntemdir. FDA onaylı bu yöntem çoğunlukla vücudun her yerinde kullanılabilir.

Alexandrite Lazer Epilasyon Kullananların Yorumları

  1. Koltuk altı ve bikini bölgeme Alexandrite lazer epilasyon yaptırdım. 8 seans sürdü. Biteli ortalama 2 ay oluyor. Şu an koltuk altımda yalnızca 2-3 tel çıktı. Ne yazık ki bikini bölgemdeki istenmeyen tüylerden tam olarak kurtulamadım fakat tabii ki eskisine göre yok gibi bir şey. Bazen çıkıyor ama incecik.
  2. Sarışın bir bayansanız Alexandrite lazer yaptırmaktan mutlaka uzak durun. Bana koltuk altı ve genital bölge için 9-10 seans uygulandı. Gittiğime bin pişman oldum. Diode lazer epilasyona başladım, ondan çok memnun kaldım.
  3. Alexandrite lazere geçtiğimiz yıl başladım. Önceleri her şey yolundaydı. Dudak üstüne ve çeneme lazer yaptırıyordum. Fakat, lazer uygulanmayan bölgelerdeki ayva tüylerinin kalınlaştığını ve çoğaldığını fark ettim. Onun için yüzün tamamına uygulanmak durumunda. Bu yöntemi tercih edecekseniz yüzünüze yaptırmaktan kaçının.
  4. Önceki yıl koltuk altı ve bacaklarım için Alexandrite lazere gitmiştim. Ne krem sürdüm, ne de acı hissettim. O kadar pratik bir şekilde halloldu ki. Oysa ben çok tedirgindim. Acı eşiğim çok düşüktür. En ufak bir şeyde yaygarayı basarım, canım kıymetlidir. :) O yüzden ağda yaptırmaktan bile korkuyordum. Alexandrite lazer tüm tabularımı yıktı, gerçekten harika etki ediyor. Gerçi bütçem elvermediği için tamamlayamadım fakat yarım bırakmak da istemiyorum. Tüylerim belirgin şekilde azaldı. Keşke bir-iki seans daha yaptırabilseydim muhtemelen tamamen yok olacaklardı. 'Oh be, dünya varmış.' diyeceksiniz, muhakkak deneyin.
  5. Koltuk altımda ve yüzümde çıkan kıllara Alexandrite lazer ile neredeyse elveda diyorum. Henüz 3 seans gidebildim ancak şimdiden sonuç almaya başladım. İz oluşmadı. Profesyonel birine yaptırırsanız sorun yaşamazsınız, ben bu açıdan şanslıyım. Yüzüm resmen kıllarla kaplıydı, dokunmak bile çok rahatsız ediciydi. Neyse ki o günler geçti.
  6. Bikini bölgeme Alexandrite lazer yaptırdım. Ancak Emla krem sürmeyi ihmal etmeyin, yoksa acı çekersiniz. Böyle bir ürün varken o acıyı göze almak bence mantıksız. Fakat ortalama 10 dakika alıyor, hemen bitiyor. Öyle zaman alan bir şey değil.
  7. Bir seneden beri aralıklı olarak Alexandrite lazer yaptırıyorum. Koltuk altı ve genital bölgemdeki tüylerin 4 seansta hemen hemen %70-80 oranında azaldığını ve inceldiğini söyleyebilirim. Fakat ne yazık ki cildimdeki ayva tüylerinin belirginliği iyice arttı. Üstelik yüzünde sıfır sivilce olan ben, lazerin ardından büyük büyük sivilcelere merhaba dedim. Çok moral bozucu tabii, yani bir yeri düzeltirken bir yeri bozuyor. Ancak Alexandrite lazer epilasyon yaptıran herkeste böyle olacak diye bir şey yok. Tam tersine, hiçbir yan etkiyle karşılaşmayanlar da mevcut. Tüyleriniz ne kadar siyah ve kalınsa bu yöntemden o derece fayda görürsünüz, ben bunu anladım.
  8. Koltukaltı için Alexandrite lazer yaptırıyorum. 10 seans uygulanmasına rağmen bir türlü sonu gelmiyor bu tüylerin! Aslında çok az kaldı ama keşke kökten çözülebilse.
  9. 6 sene önce lazer epilasyon yaptırmaya karar verip uzun uzun araştırma yaptım. Öncelikle şunu belirtmek istiyorum, Alexandrite cihazını yalnızca doktorlar kullanabilir. Ondan dolayı güzellik salonlarında bulunmuyor. Yani bazılarında oluyor fakat tabii ki orada da yine bu işi doktorlar yapıyor. Lazer makineleri içerisinde etki bakımından en güçlü olanı bu. Peki ben yaptırdığım epilasyondan memnun kaldım mı? Koltuk altı ve genital bölge için 6 seans devam ettim. Her seansın ardından 15 gün sonra yine gidiyorsunuz, o bölgelerde çıkan tüyleri bir daha yakıyorlar. Her seans hatırladığıma göre 2 ayda bir yapılıyordu. 6 seans bittiğinde artık tüylerden eser yoktu. Acı konusuna da temas edecek olursam, bunun hassasiyet ile ilgili olduğunu söyleyebilirim. Eğer sizin çok duyarlı bir cildiniz varsa, hiç dayanıklı değilseniz acı hissedersiniz. Ben öyle kolay kolay etkilenen bir insan olmadığım için daha ilk seanstan itibaren, yüksek lazer atışları yapılmasını talep etmiştim. Bu yüzden ilk uygulamayla birlikte tüylerimin %40 kadarından kurtulmuştum. Lazerin daha düşük atış hızıyla yapılması da mümkün fakat bu defa seans daha uzun sürüyor. Yani acıya ne kadar dayanabilirseniz o kadar iyi. Hiç değilse ağdaya göre daha az acı verdiği kesin. Düşünsenize, artık tüy alma derdiniz olmayacak. Ne güzel değil mi? Evet, bazen birkaç tane çıkıyor fakat bir jiletle hemen işini bitiriyorsunuz. Bacaklarıma da yaptırmak istiyordum da bacaklarımdaki tüylerim ayva tüyü biçiminde ve sarı olduğu için cihaz onları algılayamıyordu.
 

YORUM YAPIN