Zetion Kepek Şampuanı Ne İşe Yarar Yan Etkileri Nelerdir?

Saçlı deride en sık görülen problemler, sebore (kabuk oluşumu, yağlanma ve soyulmalar) ile kepektir. Zetion şampuan, bu sorunların önlenmesi ve tedavi edilmesi için üretilmiştir. Kullanılmaya başladıktan sonraki 7 ila 15 gün arasında, sebore nedeni

Zetion Şampuan Nedir Ne İşe Yarar Yan Etkileri Nelerdir?

Saçlı deride en sık görülen problemler, sebore (kabuk oluşumu, yağlanma ve soyulmalar) ile kepektir. Zetion şampuan, bu sorunların önlenmesi ve tedavi edilmesi için üretilmiştir. Kullanılmaya başladıktan sonraki 7 ila 15 gün arasında, sebore nedeniyle ortaya çıkan pul pul dökülmeler, kaşıntı, yağlanma ve kepek problemlerin giderildiği kanıtlanmıştır.

Zetion şampuanın içerisinde Çinko Piriton bulunmaktadır. Bu sayede hücre çoğalmasının yavaşlamasını ve kepek probleminin giderilmesini sağlar. Aynı zamanda sebore nedeniyle oluşan problemlerin de tedavi edilmesine imkan tanır. Sonuç almak için birkaç kez kullanılması gerekmektedir.

Zetion Şampuan Nasıl Kullanılır?

Doktorunuz, Zetion şampuanı hangi sıklıkta ve ne şekilde kullanacağınızı açıklayacaktır. Bu talimatlara uygun şekilde kullanınız.

Uygun kullanım ve doz/uygulama sıklığı için talimatlar:

Zetion şampuan kullanmaya başladıktan sonrasında, haftada 2 defa düzenli olarak uygulanmalıdır. Yürütülen araştırmalar, 7 ila 15 gün sonrasında seboreik sorunların (yağlanma ve kepeklenme gibi) giderildiğini kanıtlamıştır.

Gün içerisinde 1 kereden daha fazla kullanılmamalıdır.

Uygulama yolu ve metodu: 

Saçlı deriye doğrudan uygulanması gerekir.

  1. Zetion şampuan, uygulaması oldukça kolay bir üründür. Kullanmadan önce şişeyi iyice çalkalayın.
  2. Saçlarını ve saçlı derinizi güzelce ıslatın. Ardından saçlarınızı köpürtecek kadar Zetion şampuanı masaj yaparak uygulayın. Avuç içini dolduracak kadar Zetion şampuan, genellikle yeterli olmaktadır. Yeterince masaj yaptıktan sonra bol su kullanarak durulayın.
  3. Saçlarınıza 2. kez Zetion şampuan ile masaj yapın. Ancak bu kez durulamadan önce 5 dakika kadar bekletmeniz gerekmektedir.
  4. Son olarak saçlarınızı güzelce durulayın ve kurutun.

Doktorunuz, bu kullanma talimatında bulunmayan bir uygulama şekli tavsiye edebilir. Bu nedenle hekiminizin tavsiyelerini dikkatli bir şekilde uygulamanız gerekmektedir.

Zetion şampuan, gözlere temas etmemelidir. Ayrıca ağız ve buruna gelmemesine de özen gösterilmelidir. Gözlerle yanlışlıkla temas ederse, derhal bol ise arındırılmalıdır.

Doktor önerisi olmadan, 2 yaşının altında bulunan çocuklarda kullanılmaması gerekir. Çocukların erişemeyeceği yerlerde muhafaza edilmelidir.

Hamilelikte Zetion Şampuan Kullanımı

Zetion şampuan kullanmaya başlamadan önce, bir eczacı ya da hekime başvurunuz. Gebeyseniz ya da gebelik ihtimaliniz varsa bu bilgiyi hekimizle paylaşınız. Zetion şampuanın gebelik dönemindeki etkileri üzerine bir çalışma yürütülmemiştir. Şampuanı kullanmaya başladıktan sonrasında gebe olduğunuzu öğrenirseniz, vakit kaybetmeden hekiminize danışınız.

Emzirirken Zetion Şampuan Kullanımı

Emzirme döneminde iseniz, Zetion şampuanı kullanmaya başlamadan önce bir eczacı ya da doktorunuza danışınız. Zetion şampuanın etken maddesi, çinko piritondur. Bu maddenin anne sütü aracılığı ile bebeğe geçip geçmediği bilinmemektedir.

Çocuklarda Kullanım:

Zetion şampuanı çocuklarda kullanmadan önce kesinlikle bir doktora danışmak gerekmektedir. Özellikle 2 yaşının altında bulunan çocuklarda, gerekmedikçe kullanılması önerilmemektedir.

Zetion Şampuanın Yan Etkileri Nelerdir?

Tüm ilaçlar gibi, Zetion şampuanın içeriğinde bulunan maddelere duyarlı olan kişilerde yan etkiler olabilir. Bunların en yaygın olanları genellikle hafif şiddettedir ve muhtemelen kısa bir süre sonra kaybolurlar.

Zetion kullanımı ile ilgili herhangi bir yaygın yan etki bildirilmemiştir.

Aşağıdaki ciddi yan etkilerden biri oluşursa derhal doktorunuza veya bir sağlık kuruluşuna gidiniz.

  1. Şiddetli alerjik reaksiyonlar (döküntü, ürtiker, nefes darlığı, göğüste sıkışma, ağız, yüz, dudak, ya da dilin şişmesi); cilt tahrişi.

Uzun süreli kullanımda periferal nörotis (sinirlere ilişkin bir hastalık), parestezi (yanma, batma, karıncalanma gibi anormal bir his) ve kaslarda zayıflık görülebilir. Eğer bu kullanma talimatında bahsi geçmeyen herhangi bir yan etki ile karşılaşırsanız,doktorunuzu veya eczacınızı bilgilendiriniz.

 

YORUM YAPIN

 

1 Yorum

  1. kepek sorununda tek geçerim uzun yıllardır kullanıyorum hiçbir yan etkisini görmedim ureten firmadan allah razı olsun

    kepek sorununda tek geçerim

 
Daha fazla yorum