Zeytinyağlı Sabunun Saça, Yüze Ve Cilde 11 Faydası Nedir

Zeytinyağlı sabun, zeytinyağından elde edilen doğal bir sabundur.

Zeytinyağlı sabun, zeytinyağından elde edilen doğal bir sabundur. Zeytinyağını diğer bildiğimiz yağ türlerinden ayıran özelliği, insan vücuduna çok daha fazla yararı bulunmaktadır. Hal böyle olunca kozmetik bakım ürünlerinde kullanılan zeytinyağı bir adım daha öne çıkar ve daha çok tercih edilmektedir. Zeytinyağlı sabunun hem katı hem de sıvı sabunu bulunur, tercihe göre her ikisi de kullanılmaktadır.

Doğal zeytinyağlı sabunun ferahlatıcı bir etkisi vardır. Gerek kokusu, nemlendirici özelliği, yumuşacık yapısı, saçlara ve cilde bilinen faydalarından dolayı çoğu kişinin severek kullandığı doğal bir sabundur. Yazımızın devamında zeytinyağlı sabunun cilde ve saça olan faydalarını bildirdik.

Zeytinyağlı Sabunun Saça Ve Cilde Şahane Faydaları

Her üründe olduğu gibi zeytinyağlı sabununun faydaları da kişiden kişiye göre değişkenlik göstermektedir. Etki etme süresi, düzenli kullanımdan veya kişinin cilt ve saç yapısın gerekse cilt ve saç problemlerine göre farklılık gösterebilir. Zeytinyağlı sabunun bazı faydaları şunlardır;

Zeytinyağlı sabunun nemlendirici özelliği sayesinde saçlara doğal bir yumuşaklık kazandırır.

Zeytinyağlı sabun, ciltte çevresel faktörlerden dolayı tıkanan gözeneklerin açılmasına ve cildin pürüzsüzleşerek daha rahat nefes almasına yardımcı olur.

Zeytinyağlı sabun, duş sonrasında elektriklenen saçların problemini ortadan kaldırır ve elektriklenmeyi önler. Aynı zamanda saçların parlaklığını artırarak daha ışıl ışıl bir görünüme sahip olmasını sağlamaktadır.

Düzenli zeytinyağlı sabun kullanarak bacaklardaki selülitlerden ve çatlaklardan kurtulabilmek mümkündür.

Zeytinyağlı sabun düzenli kullanımda yüzde oluşan sivilcelerin önüne geçer ve var olan sivilceleri zamanla tedavi eder.

Zeytinyağlı sabunun saç köklerin kuvvetlendirme özelliği sayesinde saç dökülmelerinin önüne geçer ve saç dökülmelerini zamanla azaltır.

Doğal zeytinyağlı sabun cilt üzerinde bulunan çeşitli güneş lekelerini, sivilce ve akne lekelerini zamanla ortadan kaldırır ve böylece cilt tonunu eşitler.

Zeytinyağlı sabun saç bakımında düzenli bir şekilde kullanıldığında saçtaki kepeklenmeyi önler ve oluşmuş olan kepeklenmeleri giderir.

Zeytinyağlı sabun cilt için en ideal ve doğal nemlendiricilerden biridir. Cildin nem oranını dengeler.

Doğal zeytinyağlı sabun, şampuanlar ve fabrikasyon sabunlar gibi içerisinde kimyasal madde içermez. Bu sayede cildi alerjik reaksiyonlara müsait kişilerin veya hassas ciltli kişilerin gönül rahatlığıyla kullanabilecekleri bir sabundur.

Doğal zeytinyağlı sabun düzenli ve istikrarlı kullanım sonucunda cilde ışıl ışıl bir görünüm kazandırır.

Zeytinyağlı sabun, içerisindeki E vitamini sayesinde saçların daha yumuşak olmasını sağlar, saçları gürleştirir ve kepek oluşumunun önüne geçer. Ancak sabunu kullanmaya ilk başlandığında saç tellerini biraz sertleştirebilir. Ama bunda endişe yapacak bir durum söz konusu değildir. Saçlarınız kimyasallardan arınıp zeytinyağlı sabuna alıştıkça sertliği gidecek ve yumuşacık olacaktır.

Doğal zeytinyağlı sabun düzenli kullanımda saç derisindeki kan akışını hızlandırır ve yeni saç çıkmasına yardımcı olur. Böylece doğal sabun kullanarak yeni saçlarınızın çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Zeytinyağlı Sabun Nasıl Kullanılmalıdır?

Zeytinyağlı sabunu kullanmadan önce yüz iyice yıkanır. Ardından sabun cilde sürülerek köpürmesi sağlanır. Yaklaşık 1-2 dakika kadar beklettikten sonra ılık su ile durulanır. Cilt yapısına göre eğer ihtiyaç olursa ikinci kez tekrar edilir.

Zeytinyağlı sabunun saçta kullanımı için ise; öncelikle duştayken saçlar güzelce ıslatılır. Ardından sabunu saçlara sürerek köpürmesi sağlanır. Daha sonra yaklaşık 1-2 dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile saçlar iyice durulanır. İlk birkaç kullanımda saçlardaki fark hissedilir. Yani saçlar biraz sertleşir. Ancak daha sonra ki kullanımlarda saç alışır ve düzenli kullanıldığında saç için muhteşem faydaları gözlemlenir.

 

YORUM YAPIN